Akce nabídne bohatý program pro celou rodinu, který bude moderovat herec Petr Vacek. Vystoupí zde například cenou Anděl ověnčená hudební skupina Dorůžka-Fischmann-Urbánek trio nebo česko-německý divadelní spolek Das Thema. Večer bude patřit polské kapele Mała Orkiestra Dancingowa, která návštěvníky přenese do meziválečné Varšavy. Pro děti bude po celé odpoledne připravená výtvarná dílna či ukázka restaurátorské práce. Vývoj posledních třiceti let muzea pak přiblíží vzpomínky jeho dlouholetých zaměstnanců.
„Židovské muzeum v sobě spojuje historii českých a moravských Židů, kteří v naší části Evropy po mnoho staletí mají svůj domov. Naším posláním a vizí do budoucna je rozvoj muzea, které navrací hlas umlčeným generacím, vzdělává studenty, aktivně spolupracuje s dalšími institucemi a podílí se na podobě kulturní mapy České republiky,“ dodává Pavla Niklová.
Židovské muzeum v Praze bylo založeno v roce 1906 a patří mezi nejstarší evropská židovská muzea. Až do roku 1950 se muzeum nacházelo v gesci židovské komunity, poté bylo zestátněno. Zejména zásluhou ministra kultury Pavla Tigrida došlo v roce 1994 ke vzniku Židovského muzea v Praze jako nestátní, samostatné instituce. Muzeum dodnes funguje jako zájmové sdružení právnických osob složené ze zástupců Federace židovských obcí v České republice, Židovské obce v Praze a Ministerstva kultury ČR.