Přívozem HolKa se vydejte k sousedům a zúčastněte se orientačního běhu po Rohanském a Libeňském ostrově. Běh je určen dětem od 8 let i dospělým a můžete se na něj vydat kdykoliv. Nejen, že propátráte území, kam byste se možná za jiných okolností nevydali, ale po cestě se dozvíte i řadu zajímavých informací – třeba k čemu je inundační most, jak se přivazuje loď k pacholeti nebo jak funguje protipovodňová zábrana. 

Obě trasy mají několik zastávek (trasa Rohan 10, trasa Libeň 11) a každá má něco přes tři kilometry. Mapu si můžete vyzvednout na dvou místech (Kavárna Koleto a bývalý karlínský přístav) nebo sami vytisknout. Trasu je nutné absolvovat v pořadí dle čísel. Na každé zastávce vás čeká překvapení, které vám napoví něco o daném místě. Čas si měří každý sám. Cestou potkáte kola, auta, cyklisty, zvířata, jiné lidi a vše, co náleží k městské divočině. Před vyběhnutím je nutné si prostudovat mapu.

Projekt vznikl jako doprovodný program k výstavě Rohanský ostrov. V případě dotazů nebo pro sdělení času trasy pište na: edu@ipr.praha.eu. Nejrychlejší budou odměněni. 

Více informací naleznete na stránce campuj.online