Kvůli silnému větru byla v Praze přijata některá opatření. Uzavřena je Zoologická zahrada hl. m. Prahy, do odvolání jsou uzavřeny pražské hřbitovy a je přerušen provoz přívozu Císařský ostrov-Troja.

Z bezpečnostních důvodů byla zavřena pražská zoo i pražské hřbitovy. Občané by měli zvážit vstup do parků a nezdržovat se pod stromy.  Kvůli hrozícímu nebezpečí nejezdí přívoz nahrazující Trojskou lávku. Silný náraz větru očekáváme kolem 14. hodiny. Prosíme Pražany, aby sledovali bezpečnostní pokyny na webu bezpečnost.praha.eu,“ řekl náměstek primátora Petr Hlubuček.

Zoologická zahrada hl. m. Prahy s ohledem na nepříznivé povětrnostní podmínky je dnes uzavřena.

Správa pražských hřbitovů informovala o uzavření hřbitovů, které jsou v její správě, až do odvolání. Naplánované obřady se uskuteční za doprovodu zaměstnanců Správy pražských hřbitovů.

Do odvolání je zastaven provoz přívozu P8 Císařský ostrov-Troja. Informace o této a dalších mimořádnostech v Pražské integrované dopravě v souvislosti s nepříznivými povětrnostními podmínkami jsou k dispozici na stránkách organizace ROPID.

Botanická zahrada hl. m. Prahy upozorňuje, že v areálu jsou uzavřeny lesní expozice.

Pražští hasiči zasahovali od ranních hodin již u desítek případů – jde hlavně o popadané stromy a poškozené automobily – a doporučují občanům, aby se nezdržovali v blízkosti větších stromů. Kvůli riziku padajících větví či zlomených kmenů není bezpečné chodit do lesa a také do parků. Řidiči by měli přizpůsobit rychlost jízdu a být maximálně pozorní – větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné a hrozí také zvýšené nebezpečí střetu s překážkou na silnici. Lidé by měli být opatrní i při pohybu po městě vzhledem k riziku stržení střešních krytin z vyšších budov, pozor by měli dávat i na možnost pádu elektrického vedení.

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu má silný vítr foukat po celý den.