archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Pečujete o své blízké? Projekt Pečuj doma, který je součástí Diakonie ČCE, nabízí podporu a online kurzy všem neformálním pečujícím. Všechny aktivity jsou zdarma. V případě zájmu se obraťte na: zdenka.hlavnickova@pecujdoma.cz, 730 195 061, nebo renata.dohnalova@pecujdoma.cz, 734 682 249.

7.–8. 4. od 17 do 20 hodin: Komunikace při péči (Akreditovaný kurz pro pečující)

V kurzu se seznámíte s konkrétními technikami, které vám pomohou při komunikaci s těmi, o které pečujete. Kurz vám umožní reflektovat dosavadní způsob vaší komunikace a zjistit, proč některé způsoby nefungují a co můžeme udělat jinak. Prakticky si vyzkoušíme vedení rozhovoru, aktivní naslouchání a práci s emocemi. Budeme se zabývat chybami v komunikaci a komunikačními bariérami. 
lektorka: Michaela Lengálová, Dis.

14. 4. od 9.30 do 11.30 hodin: Co život dal a vzal aneb co péče dává a bere (Podpůrná psychoterapeutická skupina pro pečující)
Skupina je určena pečujícím i těm, které péče o blízké teprve čeká. Skupinová setkání jsou zaměřena na jednotlivá témata jako Péče a profesní ambice, Rovnováha mezi péčí a osobním životem, Pečování a finance, Přátelství, které je při péči podporou a další témata, která s péčí o blízké souvisí.
Psychoterapeutka: Mgr. Martina Hazuková

21. 4. od 10 do 11 hodin: Trénování paměti s Ing. Danou Steinovou (Kurz pro pečující)
Trénink paměti vám odhalí, o jak zajímavý a efektivní nástroj se jedná. Zjistíte, že lidský mozek zdaleka není tak funkční, jak jste se domnívali a že se bez vaší asistence neobejde. Ověříte si, jaký máte obrovský mentální potenciál a zvýšíte si nejen vlastní sebevědomí, ale také se naučíte, jak jej lze rychle pozvednout. Pamatovat si je snadné, pokud znáte to správné „know how“!
Lektorka: Ing. Dana Steinová

27.–28.4. od 17 do 20 hodin: Sociálně právně minimum (Akreditovaný kurz pro pečující)
V kurzu se dozvíte, jaké příspěvky, dávky či úlevy v rámci systému sociálního zabezpečení ČR může využít člověk, o kterého pečujete. Prakticky si vyzkoušíte, jak o tyto příspěvky požádat a na co si dát pozor.      
Lektorka: Mgr. Pavlína Tonarová

28. 4. od 9.30 do 11.30 hodin: Tipy na zvládání péče (Kurz pro pečující)
V rámci kurzů se budeme společně věnovat technikám a strategiím, které nám mohou život při pečování usnadnit, případně ulevit od jejích důsledků pro tělo i duši.
Lektorka: Mgr. Martina Hazuková