Baťůžky a školní tašky na zádech, nadšené štěbetání a oči otevřené dokořán velkým očekáváním. Ještě krátké zamávání rodičům a první vykročení do neznáma. Ze 453 dětí se v Praze 7 stali prvňáčci.

Zbrusu nové školáky krom ředitelů, učitelů, školníků, kuchařek a současných i budoucích kamarádů, přivítali také návštěvníci z radnice. Radní městské části vyrazili na všechny sedmičkové základky děti v tento významný den pozdravit a podpořit.

Starosta Jan Čižinský propojil starostovskou návštěvu s rodinnou událostí, jelikož do FZŠ Umělecká nastoupila do první třídy jeho dcera Anežka. Vyprovodil ji i další nadšené prvňáčky na jejich první cestě školou, kde dostali barevné čepice podle jednotlivých tříd, šerpy a plyšáka a ještě si mohli chytit nafouknutý plážový míč, který pan školník se svou ženou házeli z ochozu auly.

Radní pro školství a vzdělávání Hana Šišková přivítala nové žáky na školním hřišti v ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Ráno bylo přímo nabité pozitivní energií a paní radní ocenila, jak škola, která letos otevřela po rekonstrukci půdních prostor tři nové třídy, vzkvétá a proměňuje se stále k lepšímu. Prvňáčci dostaly placky se svým jménem a šly okouknout své nové třídy slavobránou z balónků, kterou připravil místní spolek rodičů.

Nezapomenutelné první školní dny plné nových zážitků, hezkých dárků a upomínek čekaly také na prvňáčky v ostatních základkách. Děti ze ZŠ Strossmayerovo náměstí přivítal před kostelem sv. Antonína pan místostarosta Zelenka, který jim slíbili zábavu při získávání „superschopností“ jakými jsou čtení, psaní a počítání. Dětem v ZŠ Fr. Plamínkové rozdávala na dvoře pamětní listy paní místostarostka Hana Třeštíková a v ZŠ Tusarova paní místostarostka Lenka Burgerová. V ZŠ Korunovační radní pro dopravu Ondřej Mirovský dětem připomněl, jak je důležité být opatrný v provozu při cestách do školy. V komorním a přátelském prostředí ZŠ U Uranie přivítal děti radní Jakob Hurrle a v ZŠ Letohradská radní Jiří Knitl.  Zástupce radnice se zúčastnil prvního školního dne také v ZŠ Bratrská. Předsedkyně Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví paní Sylva Svobodová se pozdravila s novými školáky i novým panem ředitelem Konopou. Mezi předškoláky se zde našel aktivní chlapec, který se hned hlásil do vedení školy. Pan ředitel jej bez váhání jmenoval svým zástupcem, načež se malý zastupující ředitel velmi zdatně zapojil do organizování ostatních dětí.

I takový byl první školní den na Sedmičce. Plný radosti, nadšení a očekávání. A také naděje. Naděje, že nadcházející školní rok bude pro všechny děti, rodiče i učitele úspěšný a pokud možno úplně normální.