Sedmá městská část ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a technologickým startupem Mild Blue dokončila v pátek 16. července očkování 2. dávkou ve škole na Strossmayerově náměstí. Vakcinace probíhala ve dvou pevně stanovených termínech, lidé tak dostali na počátku léta jistotu, kdy budou naočkování. Této možnosti využilo 2.850 zájemců. Praha 7 si tak vyzkoušela systém očkování ve školních třídách, který mohou využít obce v celé ČR v případě potřeby přeočkování třetí dávkou. Akce navíc nepomohla pouze naočkovaným občanům. Z plnění od pojišťoven organizátoři podpoří také Lékaře bez hranic, obce zasažené tornádem a silnými bouřemi i lidi v nouzi.

„Chtěli jsme dát lidem dva pevné termíny očkování ještě před létem, aby si mohli snáz naplánovat dovolené a další prázdninové aktivity. Zároveň jsme chtěli vyzkoušet systém očkování ve školních třídách, kde se může během dne protočit velké množství obyvatel, podobně jako je tomu při volbách. Ověřili jsme si, že rychlost očkování se pohybuje kolem 40 osob za hodinu, za sedm hodin jsme naočkovali v jedné škole při deseti týmech a čtyřiceti dobrovolnících 2850 lidí. O této akci jsem již informoval další starostky a starosty. Lze předpokládat, že v blízké budoucnosti budou zavřená velká očkovací centra a tento systém se tak může hodit po celé republice,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Pro realizaci očkovací akce Praha 7 využila rezervační systém, který na své náklady vyvinula mladá česká společnost Mild Blue, která se zaměřuje na implementaci umělé inteligence a obecně IT inovací ve zdravotnictví.

„Náš systém poskytuje veškerou funkcionalitu nutnou pro úspěšné očkování a zvládne i velké nárazové akce, jako byla tato. Na rozdíl od centrálního rezervačního systému také umožňuje registrace na pevně stanovené termíny. Jsme rádi, že vše proběhlo hladce, naše aplikace se osvědčila a že touto cestou pomáháme třeba také Lékařům bez hranic v boji s covidem,“ řekl Tomáš Kouřim, jednatel společnosti Mild Blue. Aplikace je navíc zdarma dostupná pro všechny jako tzv. opensouce. “Pochopitelně ale případným zájemcům rádi pomůžeme vše správně nastavit,” dodává Tomáš Kouřim.

Praha 7, Poliklinika Prahy 7 a Mild Blue z plnění od pojišťoven pomohou 200 tisíci korunami Lékařům bez hranic, kteří s pandemií covidu-19 a jejími následky bojují
v desítkách zemí světa. Dalších 200 tisíc půjde na pomoc obcím zasaženým tornádem a silnými bouřemi. 200 tisíc bude také nasměrováno do Humanitního fondu Prahy 7, který pomáhá konkrétním lidem v nouzi a do něhož přispívají jednotlivci i firmy.

„Humanitní fond slouží k rychlé pomoci lidem, kteří se dostali do obtížných životních situací. Často jeho prostřednictvím pomáháme rodinám s dětmi. Aktuálně například zajišťujeme pomoc pro maminku s třemi dětmi v azylovém domě, která nedostává žádné výživné. Přispíváme jí, aby děti mohly chodit na doučovací kroužky či třeba nastoupit do učení, kde si na praxi musí z vlastních nákladů pořizovat oblečení,“ doplnil radní Prahy 7 Jakob Hurrle.