Klub LTC Praha veřejnosti představil renovované a znovuotevřené tenisové kurty v Letenských sadech. V loňském roce se podařilo vlastnicky scelit léta rozdělený tenisový areál pod správu hlavního města Prahy. Členové klubu LTC Praha, děti z tenisové školy, jejich rodiče i další dobrovolníci se tak mohli pustit do práce a během uplynulých týdnů svépomocí obnovili čtyři dlouhodobě zchátralé kurty a další příslušenství. Poprvé od začátku 90. let je tak možné projít mezi oběma polovinami areálu a využít všech osmi tenisových kurtů.

Areál tenisových kurtů na Letné od roku 1992 dělil plot a každá část patřila jinému vlastníkovi. Polovina areálu ve správě státu dlouhodobě chátrala, až v loňském roce se po velkých snahách hlavního města a městské části Praha 7 podařilo dosáhnout sjednocení vlastnictví celého areálu pod Prahu.

Tenisové kurty před obnovou

Tenisový klub LTC Praha letos před létem zorganizoval celkem tři cykly dobrovolnických brigád, které spočívaly zejména v odplevelení kurtů, odvozu bioodpadu, válcování a navezení nové antuky. Dále zde proběhly úpravy okolí kurtů, nátěry stěn, natažení vody na kropení dvorců a osazení plachtami a sítěmi.

Brigáda tenisové školy

Kurty jsou nyní plně k dispozici členům klubu, dětem z tenisové školy i široké veřejnosti. Více informací, včetně možností rezervací kurtů naleznete na stránkách: ltc-praha.cz

Slavnostní otevření kurtů za účasti starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského
Na všech kurtech v Letenských sadech už se hraje