Praha 7 se dlouhodobě snaží o navýšení počtu vodních prvků v ulicích. Nejnovější Pítko P je veřejnosti k dispozici v ulici Tusarova. Další lze na Sedmičce najít na Ortenově náměstí, na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici a na Řezáčově náměstí.

Pítko P má na dálku rozpoznatelný design, který jej snadno odliší od ostatního mobiliáře. Jeho řešení je zároveň funkční a praktické. Na horní lomené stříšce neulpívá dešťová voda, dole pak lomený oblouk vytváří lavorek, který svádí zbytkovou vodu do středu odpadu, díky čemuž se kolem pítka tolik netvoří jinde velmi běžné kaluže. Spouštěcí ventil je ovládán nohou. Uživatelé tak mají obě ruce volné a nemusejí používat spouštěč, na který před nimi sahalo mnoho lidí.