Od 6. října je k dispozici nové odběrové místo na vyšetření COVID-19 v Praze na Výstavišti Holešovice. Testování bude probíhat pouze v režimu DRIVE-IN, kdy vzorek bude zájemci o testování odebrán přímo z okénka vozu. Testování se bude provádět na základě objednávkového systému a mohou jej využít jak lidé s elektronickou žádankou, tak i samoplátci. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je nové odběrové místo v režimu DRIVE IN bezesporu důležitým krokem, protože zde prakticky odpadá riziko možného bližšího kontaktu s potenciálně pozitivními lidmi, kteří se potřebují otestovat.

Nové odběrové vzniklo na základě vzájemné dohody mezi Magistrátem hl. m. Prahy a GHC Genetics. Odběrové místo se nachází na adrese Výstaviště 67 v areálu Výstaviště Praha Holešovice za objektem plaveckého bazénu. Do areálu se dostanou řidiči z ulice Za Elektrárnou (viz mapka).

„Odběrové místo bude otevřené od pondělí do pátku, od 8:00-18:00 hodin a testovat se zde budou moci jak lidé s elektronickou žádankou, kterou obdrželi od svého lékaře či příslušné hygienické stanice, tak i samoplátci. Odběrné místo bude fungovat pouze na základě objednávkového systému prostřednictvím odkazu na stránce www.ghcgenetics.cz/covid/vhd. Zájemce o testování se objedná na přesný den a čas. Na každého klienta bude v objednávkovém systému rezervováno 10 minut“, uvedl k novému odběrovému místu Viktor Furman, ředitel společnosti GHC Genetics.

Na místě si budou moci lidé nechat provést standardní PCR test, dále imunochromatografický test (test na protilátky) a samozřejmostí je i možnost vystavení certifikátu o bezinfekčnosti. Ceny pro samoplátce budou: 700 Kč za test na protilátky, 1750 Kč za PCR test. Výsledek testu obdrží testované osoby do 24 hodin od doby odběru vzorku. Certifikát o bezinfekčnosti vydaný MZČR ve více jazykových mutacích bude možné vystavit za poplatek 550 Kč. Platbu lze hradit v Kč/EUR, ale výhradně platební kartou. Není stanoven věkový limit osoby, které se bude vzorek odebírat. V rámci jednoho vozu lze otestovat maximálně 4 osoby.

Vzhledem k režimu DRIVE-IN nebude možné na tomto odběrovém místě využít služby Fast Track a nebude zde nabízen rovněž EXPRESS test RT-PCR, který jinak GHC Genetics poskytuje na dalších odběrových místech na Václavském náměstí a na Letišti Václava Havla.

„Protože v Praze je vysoké procento nakažených a epidemiologická situace se zatím nevyvíjí příznivě, je nové odběrové místo v tomto režimu z našeho pohledu velmi důležitým krokem. Díky systému odběru DRIVE-IN, kdy testované osoby mezi sebou nepřichází do kontaktu, je zajištěna v maximální míře ochrana jejich zdraví a případné riziko přenosu mezi pozitivními lidmi je snížené prakticky na minimum. To je pro nás samozřejmě prioritou. Odběrových míst v tomto režimu je v Praze zatím málo a jsme rádi, že jsme dostali možnost jejich počet ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy rozšířit.“, doplnil ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

Pro jakékoliv dotazy k odběrovým místům se mohou zákazníci obrátit na COVID linku (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6:00-24:00, nebo na email: covid@ghc.cz