archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Nové očkovací centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze – VFN má otevřeno od 9 do 20 hodin a nachází se ve 4. patře obchodního domu Kotva v centru Prahy. Očkuje se vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer a přijít mohou i zájemci bez předchozí rezervace. Očkování je určeno osobám starším 16 let, dále také pro cizince a samoplátce bez veřejného zdravotního pojištění (platba probíhá pouze kartou). Denní kapacita centra je 1500 lidí. Online rezervace – která na místě urychlí průchod – a podrobné informace jsou na webu kotva.vfn.cz 

Posilující třetí dávku může dostat každý, kdo je starší 60 let a má odstup od druhé dávky očkování více než 5 měsíců. Pro osoby mladší 60 let je odstup 6 měsíců. V případě očkování jednofázovou vakcínou Janssen je pak minimální odstup 2 měsíce. Doporučený časový rozestup mezi první a druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer je 21 dnů. 

S sebou: platný průkaz totožnosti, kartičku zdravotního pojištění, potvrzení o první/druhé dávce (pokud máte za sebou) a vhodné oblečení umožňující odkrytí ramene.