archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Rekonstrukční práce na Negrelliho viaduktu postoupily do závěrečné třetiny. Při této příležitosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) stavbu na jeden den otevře veřejnosti. Zájemci budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si část unikátního mostu a projít se po místech, kde už příští rok budou opět jezdit vlaky. Den otevřené stavby na Negrelliho viaduktu se koná v neděli 29. září 2019 od 10:00 do 16:00. 

Trasa prohlídky mostu bude jednosměrná, začne v ulici Prvního pluku a skončí na ostrově Štvanice. V části prohlídky už jsou na viaduktu položené antivibrační rohože, které přispějí ke snížení hluku při provozu vlaků. Prohlídka mostu končí na Štvanici, kde budou připraveny prezentační stánky Ministerstva dopravy, SŽDC a dalších podřízených organizací.

Rekonstrukce historického Negrelliho viaduktu začala v červnu 2017 v celém 1,5 km dlouhém úseku. Zahrnuje sanaci všech 99 původních mostních oblouků, z nichž 8 překračuje Vltavu. V rámci rekonstrukce se sjednocuje řada částí a prvků, které byly nesourodé a lišily se jak konstrukcí, tak tvarem. Stavba dále řeší náhradu zastaralého zabezpečovacího zařízení moderním elektronickým a výměnu 3,3 km kolejnic. Více informací zde.

Video ze současného stavu rekonstrukce Negrelliho viaduktu: