Z důvodu rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc dochází od neděle 30. dubna 2023 (od 4.00) do pondělí 1. května 2023 (do ukončení provozu) k dočasnému přerušení provozu metra v úseku Hlavní nádraží – Vltavská.

Náhradní tramvajová doprava (v denním provozu)

Zavedeny jsou linky:

XC v trase Hlavní nádraží (v Opletalově ulici) – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Strossmayerovo náměstí – Výstaviště.

Linka číslo 36 v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Výstaviště – Nádraží Holešovice, dále pokračuje ve dvou možných variantách trasy:

• jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov,
  • v trase Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice (v provozu po oba dny přibližně v období od 8.00 hodin do 21.30 hodin).

Změny tras tramvajových linek

Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Bruselská odkloněna přes zastávku Nuselské schody do obratiště Náměstí Bratří Synků (výstupní zastávka v ulici Na Zámecké, nástupní zastávka v obratišti).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se (pro oba směry) zastávky Vltavská na předmostí Hlávkova mostu a Hlavní nádraží v Opletalově ulici.

Veškeré podrobnosti najdete na stránkách ddp.cz.