Univerzita volného času slaví 30 let od svého vzniku. Nyní ji pod názvem Centrum celoživotního vzdělávání najdete v Domovině a aktuálně se zájemci mohou zapisovat do letního semestru, ve kterém je vypsáno 21 oborů.

Univerzita volného času oslavuje 30 let od svého vzniku. A je pořád v Praze 7! Kdo ze seniorů žijících na Sedmičce si ještě pamatuje na Kulturní dům Vltavská, bývalé Dopravní podniky? A kdo studoval na Univerzitě volného času (UVČ), která byla v KD Vltavská zahájena 21. ledna 1993 a existovala tam dalších 20 let až do ledna 2013? Jistě ne všichni senioři z Prahy 7 tam studovali, ale mnozí ano. Vždyť se jich hned do úvodního semestru zapsalo na 2 800.

V roce 2005 se stala UVČ součástí Centra celoživotního vzdělávání, které se po různých peripetiích usídlilo v Domovině, Na Maninách 32a. Trvalo nějakou dobu, než se po pandemii studenti začali do Centra opět vracet. Současná nabídka je však tak lákavá, že mnoho seniorů dává přednost studiu před plným nákupním košíkem. Touží po osobním setkání s osobnostmi, které znají z televize, po prostředí, kde se dozvědí spoustu zajímavostí, a po společenském kontaktu s vrstevníky.

Od prosince 2022 se mohou noví zájemci zapsat každé úterý (v době konání přednášek) a středu (9–12, 13–15.30) v Domovině na 21 oborů. Zapsat se lze i online, každý obor obsahuje osm přednášek a stojí 600 Kč na semestr. Doc. Pavela se s nimi podělí o své znalosti o bylinkách a dr. Martínek z pořadu Na lovu na Nově už dlouhá léta v Centru přednáší o zeměpisu různých částí světa. A lze se také dozvědět více o hudbě, divadle, umění, architektuře, archeologii, historii, egyptologii, tajemných místech Prahy či konfliktních regionech světa. Nový semestr také nabízí  setkání s velkými postavami české medicíny. Věková hranice není omezena, věk studentů je mezi 60 a 90 lety, studentů nad 90 let má centrum téměř dvacet.

Veškeré informace najdete na www.aktivnistari.eu