archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Opomíjenou část ostrova Štvanice již třetím rokem oživí kulturně-sportovní plovárna s názvem Baden Baden Štvanice. Místo je určené především k relaxaci a odpočinku. V letošním roce chtějí organizátoři navázat na předchozí sezony ve snaze obnovit historii pražských plováren. Plovárna otevře v sobotu 14. května 2022 ve 12 hodin (oficiální zahájení v 17 hodin) a bude v provozu do konce září.

Sport na plovárně Baden Baden

Nejdůležitější součástí projektu Baden Baden je sportovní vyžití. Návštěvníci si mohou zaplavat ve Vltavě (na vlastní nebezpečí) a poté využít venkovní sprchy, převlékárny a toalety. Od loňského roku jsou na místě k zapůjčení paddleboardy (půjčovné je pro mládež do 18 let zdarma). V letošním roce se organizátoři navíc rozhodli sportovní aktivity rozšířit o badminton a pravidelné lekce jógy.

Kultura na plovárně Baden Baden

Pro zpříjemnění odpoledne či večera u vody je nachystána série menších koncertů především malých uskupení a vážné hudby a od července do září umělecké výstavní projekty kurátorované v rámci programu Umění pro město. Konkrétní umělecké intervence budou představeny v průběhu června. Kapely byly vybrány tak, aby dokreslily již specifickou atmosféru plovárenského prostředí. Dramaturgie koncertních večerů je zaměřena vždy na dvojici kapel. První zahraje začínající kapela a po ní kapela již zavedená na pražské scéně. Cílem je podpořit mladou hudební nezávislou scénu a propojením s již známějšími koncertními uskupeními ji zpropagovat. Z vybraných kapel se návštěvníci mohou těšit na koncerty Lazer Viking, prázdniny (18. 5.) , Mutanti hledaj východisko a Pokoj 25 (15. 6.) nebo v poslední době velice oblíbenou kapelu P/\ST (26. 8.).

Otvírací doba

všední dny 14.00–22.00
sobota a neděle 12.00–22.00

Kudy na plovárnu

Plovárna se nachází ve východní části štvanického ostrova. Vzhledem ke stavbě Štvanické lávky propojující Holešovice, Štvanici a Karlín není možné na místo přijet přívozem. Vedle vznikající lávky jsou umístěny vizualizace, na místě bude možné zhlédnout historické okamžiky vzniku takto zajímavé stavby. Pro návštěvníky-cyklisty je na plovárně vytvořen Rekola spot, pešky se k nám dostanete z Hlávkova mostu okolo tenisových kurtů.

O organizaci Baden Baden

Tvoří ji skupina přátel, která se dala dohromady za účelem vzniku a obnovy Plovárny na Štvanici. Léta ji spojuje angažovanost ve veřejném prostoru Prahy. Mají za sebou projekty sportoviště Containall Stromovka a kulturního centra Containall Stalin, výstavy Pražské Pokoje a dále kulturní centrum Dejvická Klubovna a letní festival Povaleč. V neposlední řadě se podílí na projektu Fuchs 2 v bývalé Fuchsově kavárně na Štvanici.

Kontakty

E-mail: plovarnabadenbaden@gmail.com
Facebook: Baden Baden Štvanice
Instagram: badenbaden_stvanice