archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Na začátku srpna bylo na Řezáčově náměstí nainstalováno nové pítko P, které ocení nejen návštěvníci sobotních farmářských trhů Heřmaňák. Design pítek pochází z dílny EP studio, které se letos zasadilo o rozšíření nových vodních osvěžovačů v hlavním městě. Zajímavostí je, že nejnovější pítko má na tomto místě odtok řešený tzv. trativodem do kořenového systému vedle stojícího stromu. Originální Pítko P lze na Sedmičce najít i na Ortenově náměstí a na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici. Plánuje se také jeho instalace v parku v ulici Tusarova a poblíž stanice metra Vltavská.  

Praha 7 se dlouhodobě snaží o navýšení počtu vodních prvků v ulicích. Další pítka jsou například rodičům s dětmi k dispozici na většině dětských hřišť a v letošní letní sezóně byla na jedenácti místech v Praze 7 umístěna přenosná Mlžítka M. Zároveň pokračuje obnova starých ručních pump – doposud revizí prošly tři z uličních pump – v ulici Veletržní, v parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí u ulice Přívozní. 

Pítko P má na dálku rozpoznatelný design, který jej snadno odliší od ostatního mobiliáře. Jeho řešení je zároveň funkční a praktické. Na horní lomené stříšce neulpívá dešťová voda, dole pak lomený oblouk vytváří lavorek, který svádí zbytkovou vodu do středu odpadu, díky čemuž se kolem pítka tolik netvoří jinde velmi běžné kaluže. Spouštěcí ventil je ovládán nohou. Uživatelé tak mají obě ruce volné a nemusejí používat spouštěč, na který před nimi sahalo mnoho lidí.