Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může zhruba 100 zájemců denně. Očkování na Poliklinice Prahy 7 proti nemoci COVID-19 začne ve druhé polovině května. Již v tuto chvíli se mohou zájemci o vakcinaci hlásit do centrálního rezervačního systému. V kolonce „Vybrané místo očkování“ stačí zvolit: „Praha – Poliklinika Prahy 7“.

„Od počátku tohoto roku děláme vše pro to, aby se vakcíny co nejrychleji dostaly těm, kteří je potřebují. Na přelomu ledna a února se nám podařilo naočkovat drtivou většinu seniorů z Prahy 7 starších 80 let. Následně jsme zajišťovali vakcinaci pro další prioritní skupiny, jako jsou senioři nad 70 let, pečovatelé či učitelé. Velmi nám v tom pomohlo zapojení praktických lékařů, nemocničních očkovacích týmů a v neposlední řadě také to, že máme vlastní zdravotnické zařízení. Je skvělé, že naše poliklinika již může fungovat jako samostatné očkovací centrum a pomáhat nejen lidem ze Sedmičky chránit se před onemocněním,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Očkování na Poliklinice Prahy 7 (Františka Křížka 683/22) bude zahájeno ve druhé polovině května tohoto roku. Očkovat se bude vakcínou od společnosti Moderna. Vakcinace bude probíhat ve 2. patře polikliniky ve všední dny od 8:00 do 15:30 hodin. Zájemci o očkování se mohu již nyní hlásit přes centrální rezervační systém. Přidělení termínů na očkování a celková délka čekání bude záviset na množství dodaných vakcín.

„Chtěl bych moc poděkovat vedení i všem zaměstnancům polikliniky, kteří se budou na očkování podílet. Očkovací centrum na Poliklinice Prahy 7 je nyní připraveno fungovat pět dní v týdnu s kapacitou až 100 aplikovaných vakcín denně. Je však třeba upozornit, že rychlost očkování bude záviset především na dodávkách vakcín od státu. Poliklinika bohužel nemůže garantovat či ovlivnit délku čekací doby na vakcinaci,“ řekl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.

Před vakcinací je třeba vyplnit dotazník pro očkujícího lékaře. Pro zkrácení doby, kterou na očkování strávíte, je možné připravit si dotazník předem. Vyzvednout si jej můžete na recepci polikliniky. Ke stažení je také na stránkách polikliniky.

Další informace k očkovacímu centrum na Poliklinice Prahy 7 získáte na tel.: 270 005 666 (7:00 – 18:00 hod.), e-mail: informace@pp7.cz