archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Hlavní město Praha připravilo i pro další zimní sezonu veřejností velmi oblíbené kluziště na Letné. Již sedmý ročník se rozběhl ve čtvrtek 1. prosince 2022. Bruslit zdarma bude možné denně od 9.00 do 21.00, a to až do 28. února 2023.

Na Letenské pláni je připraveno hlavní kluziště o rozměrech 40 × 20 m, v jeho těsné blízkosti pak organizátor opět přichystal i druhé, menší kluziště o rozměrech 20 × 10 m, na kterém se mohou učit bruslit ti nejmenší.

Areál kluziště je vybaven pochozím gumovým kobercem. Pokud si tedy návštěvníci budou chtít chvilku odpočinout, posedět u pití nebo drobného občerstvení, a poté znovu naskočit na led, nemusejí si neustále zouvat brusle.

V rámci areálu je pro návštěvníky opět připraven i vyhřívaný velkokapacitní stan, který je určen k převléknutí nebo k odpočinku. Při kluzišti je otevřené také bistro, kde si návštěvníci areálu mohou zakoupit drobné občerstvení. Samozřejmostí i pro letošní sezonu je půjčovna bruslí včetně brousírny a vyhřívané toalety.

Pro vstup na kluziště není nutná rezervace. Pro svoje bezpečí určitě nezapomeňte na alespoň základní povinné vybavení, tedy ideálně na přilbu, jinak přinejmenším čepici, a dále rukavice

Aktuální zaplnění ledové plochy je možné sledovat prostřednictvím online kamery. Toto i další důležité informace najdete zde na webu nebo na  facebookovém profilu.