Městská část Praha 7 se zapojila do aplikace CityVizor. Ta občanům nabízí intuitivní a průběžně aktualizovaný přehled o hospodaření městské části. Aplikaci vyvinulo jako otevřenou platformu Ministerstvo financí ČR a provozuje ji spolek Otevřená města.

„Z radnice Prahy 7 jsme postupně vytvořili transparentní úřad, který zveřejňuje všechny smlouvy, proplacené faktury a další údaje o svém hospodaření, rozhodování a fungování.  CityVizor nám nyní práci výrazně usnadní a občanům nabídne vše přehledně na jednom místě,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Pavel Vyhnánek (PRAHA 7 SOBĚ).

CityVizor obsahuje veškerá data o financích městské části. Od přehledu příjmů, přes schválené výdaje, až po jejich průběžné plnění. To vše je členěno v přehledné grafice do tematických oblastí. Aplikace navíc dává občanům přehled o všech uzavřených smlouvách, každé proplacené faktuře i dokumentech z úřední desky. Přehled smluv a dokumentů z úřední desky je aktualizován automaticky na denní bázi, ostatní data obsažená v aplikaci jsou aktualizována jednou měsíčně.

Aplikaci CityVizor vyvinulo jako otevřenou platformu Ministerstvo financí ČR a provozuje ji spolek Otevřená města, jehož je Praha 7 součástí. Spolek si od svého vzniku v roce 2015 klade za cíl přicházet s nástroji a projekty, které obcím pomohou zlepšit či zjednodušit možnosti transparentního zveřejňování informací, vstřícného přístupu k občanům, zapojení veřejnosti do rozhodování či využívání moderních technologií ve veřejné správě. Aplikace CityVizor již obdržela několik ocenění za svůj přínos pro transparentnost a modernizaci veřejné správy.

„CityVizor je určen pro všechny obce, které to s transparentností a otevřeností myslí vážně, a je koncipován tak, aby se v něm vyznal i naprostý laik se zájmem o hospodaření své obce. Aplikace je poskytována zdarma a její zdrojový kód je k dispozici jako open source,“ doplnil Daniel Kolář ze spolku Otevřená města.

„Jsme první pražskou městskou částí a jednou z prvních obcí vůbec, která aplikaci nabízí občanům. Věřím, že lidem dobře poslouží pro snadnou orientaci ve způsobu nakládání
s veřejnými prostředky, a doufám, že ji brzy začnou využívat i ostatní městské části a obce,“ uzavřel Pavel Vyhnánek.

Odkaz na aplikaci CityVizor naleznete na webu Prahy 7 v sekci Otevřená radnice.

Další informace naleznete na: www.otevrenamesta.cz a www.cityvizor.cz