Praha 7 chladí rozpálené město. Vodních prvků na území sedmé městské části rychle přibývá. U Mlžítka M, novinky letošní sezóny, se mohou lidé i zvířata osvěžit již na devíti místech. Sedmička chce rovněž přivést k životu staré nevyužívané pumpy.

„Chceme, aby Praha 7 byla místem, kde se dobře žije za každého počasí. Proto také zvyšujeme počet vodních prvků. V červnu jsme úspěšně testovali nový typ mlžítka, dnes už jich máme na Sedmičce rozmístěno devět. Nyní chceme oživit staré ruční vodní pumpy v ulicích a vnitroblocích. Pumpa je totiž vodním prvkem, který je téměř bezúdržbový, v zimě nezamrzá a je velmi málo poruchový. Ačkoli se nejedná o výkřik moderní technologie, pumpa je prostě smart,“ uvádí starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Městská část zatím provedla revize tří pump – v ulici Veletržní, v parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí u ulice Přívozní. Studny jsou funkční, radnice je nyní nechává vyčistit. Zub času také nahlodal pumpy samé i jejich mechaniku, ale náklady na opravu nejsou velké. Pokud si zprovozněné pumpy získají oblibu kolemjdoucích, pokusí se Praha 7 obnovit i další, občas již z ulic odstraněné.

Praha 7 v loňském roce přišla s pítkem ve tvaru písmene P, které se osvědčilo na Ortenově náměstí. V průběhu léta bude další umístěno také na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici. Celkem jich na území městské části bude symbolických sedm. V červnu letošního roku proběhlo na Řezáčově náměstí a u Letenského zámečku úspěšné testování Mlžítka M. Nový vodní prvek se následně rychle rozšířil po Praze 7. Ve spolupráci s různými provozovnami jej radnice umístila před Veletržní palác, před kino Oko, na Výstaviště, u knihkupectví Knihkopec uprostřed parku v Tusarově ulici, v areálu Prazeleniny u ulice Varhulíkové. Celkem se tak mohou lidé i zvířata osvěžit na devíti místech.