V roce 2016 odstartoval projekt kulturní a kreativní čtvrti Art District 7. Jedním z jeho cílů je přiblížit bohaté kulturní dění v Praze 7 široké veřejnosti. V úterý 24. 4. se představí sedm kulturních osobností v rámci inspirativního setkání v Biu Oko. Ve čtvrtek 26. 4. pak bude mít Art District 7 otevřeno. Na 40 kulturních institucí Prahy 7 zdarma pozve návštěvníky na výstavy, komentované prohlídky, hudební představení, promítání filmů a mnoho dalšího.

„Podstatou Art Districtu 7 je podporovat silné kulturní zázemí v naší městské části. I ten nejzajímavější kulturní program však postrádá smysl, pokud si nenajde svého diváka. Snažíme se proto propojovat kulturní aktéry nejen mezi sebou, ale nově třeba také s místními podnikateli a samozřejmě v neposlední řadě s diváky zdejšími i zahraničními,“ uvedla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Jedním ze základních kamenů projektu Art District 7 jsou pravidelná setkání kulturních aktérů. Na tuto tradici počátkem dubna navázalo první vzájemné setkání zástupců kulturních institucí a podnikatelů. Příležitost navázat nové kontakty, hledat společná témata a možnosti vzájemné spolupráce si nenechalo ujít zhruba 40 účastníků.

„Řada podnikatelů z Prahy 7 má chuť zapojovat se do veřejného dění. Věřím, že podobná setkání přispějí k dalšímu rozvoji kultury na Sedmičce. Soukromý sektor může pomoci tam, kde možnosti či prostředky městské části nestačí. Zároveň může vznikat zajímavá synergie mezi kulturními aktéry a podnikateli, například tím, že si divadlo bere květiny na premiéry od květinářky ve své ulici nebo že si velký developer pronajme zdejší galerii pro svou akci,“ doplnila Hana Třeštíková.

ART VÁS DISTRICT ZVE:

Art District 7 Talks #4

24. 4. od 20:30 do 22:00, Bio Oko (Františka Křížka 15, Praha 7)

MČ Praha 7 a Bio Oko pořádají pravidelné inspirativní večery Art District 7 Talks. Také tentokrát vystoupí sedm kulturních osobností Prahy 7, které budou mít každá sedm minut na to představit svou práci. Tentokrát se se můžete těšit na Studio Hrdinů, Národní technické muzeum, Literární festival a knižní veletrh Svět knihy, Galerii AVU, Přístav 7, Projekt Občanské večery a RockOperu Praha.

Více informací naleznete zde.

Máme otevřeno

26. 4. od 18:00 do 22:00, Praha 7

Zažijte pražský Art District 7 na vlastní kůži. Desítky míst plných kultury a kreativity otevírají své dveře a vy máte možnost zdarma navštívit výstavy, komentované prohlídky, hudební i divadelní představení nebo se prostě setkat s lidmi, kteří na Praze 7 působí a dělají zajímavé věci.

Akci pořádá DOX – Centrum současného umění, partnerem je Art District 7. Do letošního ročníku se zapojí na 40 divadel, galerií, klubů a dalších kulturních organizací.

Podrobný program naleznete zde.