Třetí sobota v únoru každoročně patří jednomu z nejpodivuhodnějších a zároveň nejohroženějších druhů zvířat na světě. Světový den luskounů se bude slavit také v Zoo Praha, která již letos na jaře tyto vzácné živočichy představí jako své nové obyvatele v expozici Indonéská džungle.

Pár luskounů krátkoocasých, konkrétně samička Run Hou Tang a sameček Gun Bao, zamíří do Prahy ze zoologické zahrady v tchajwanské metropoli Tchaj pej jako součást spolupráce mezi oběma hlavními městy, jejichž představitelé v roce 2020 podepsali partnerskou smlouvu.

K oslavám a vítání luskounů v Praze se nyní může připojit i široká veřejnost, neboť hlavní město ve spolupráci se Zoo Praha připravilo výtvarnou soutěž pro děti i dospělé.

Podmínky soutěže:

·         Nakreslete obrázek luskouna na papír formátu A4 nebo A3.

·         Obrázek vyfoťte a zašlete jej v termínu od 19. 2. do 10. 3. 2022 na e-mail: hana.snohova@praha.eu

·         Do předmětu e-mailu napište LUSKOUN a následně uveďte také název obrázku (případně popis), jméno, příjmení, věk a telefonní kontakt autora kresby, u dětí do 15 let doplňte jméno a příjmení zákonného zástupce, jeho e-mail a telefon.

·         Zasláním kopie obrázku souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a v případě, že bude kresba vybrána, i s jejím následným vystavením. Originál obrázku si uschovejte.

·         Porota vybere dne 11. 3. 2022 nejpovedenější, nejzajímavější a nejvtipnější výtvory ve dvou věkových kategoriích (děti do 15 let a soutěžící starší 15 let).

·         Nejúspěšnější autoři budou osloveni a požádáni o dodání originálu obrázku nejpozději do 21. 3. 2022, a to osobně nebo poštou na adresu: Magistrát hl. m. Prahy, odbor médií a marketingu, Mariánské náměstí 2/2, 110 01 Praha 1.

·         Vítězné výtvory budou představeny na výstavě v Zoo Praha v rámci zahájení hlavní sezony v sobotu 26. 3. 2022. Následně se výstava přesune do přízemí budovy Nové radnice na Mariánském náměstí, kde bude k vidění od 1. 4. do 30. 4. 2022.

·         Pro vítěze budou také připraveny ceny, které věnují hlavní město Praha a Zoo Praha.

·         Podrobná pravidla soutěže jsou k dispozici zde.

Těšíme se na všechny výtvory!