archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Lunchmeat festival, každoroční pořadatel mezinárodní akce věnované aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění, pořádá ve čtvrtek 10. března 2022 od 17 hodin benefiční akci na pomoc Ukrajině Peaceful rave: United We Stand, Divided We Fall v prostorách venkovního centra Stalin. Veškerý výnos z akce poputuje na sbírku Ukrajinské ambasády. Akce bude také přenášena online na facebookové stránce festivalu.

Pod kyvadlem si společně zahrají DJs Arnii původem z Gruzie, Dmitrievna z Ukrajiny, Tasya pocházející z Ruska, mʊdʌki z Běloruska a Exhausted Modern z České republiky, o projekce se postará Lunchmeat family.

V poslední době se v médiích často objevuje téma „cizinců“ v České republice – my bychom rádi tento narativ změnili. Nechceme být předmětem diskuze, chceme mluvit sami za sebe. Chceme ukázat, že každý cizinec se může stát lokálem a najít v Česku nový domov, tak jako se to povedlo nám na základě rozmanitosti a inkluze české a naší kultury. Protest a klubová kultura (která je, stejně jako undergroundová elektronická hudba ze své podstaty politická) je pro nás přirozeným projevem podpory. Přijďte podpořit Ukrajinu společně s námi,“ říká Tasya z Lunchmeat studia, která na Stalinu odehraje DJ set.


Prohlášení Lunchmeat festivalu
Společně proti strachu, bezmoci, a obavám z budoucnosti v místě, kde padla modla a symbol falešného osvoboditelství. 

Věříme, že síla je v jednotě a válka, která vrazila klín mezi dvě země, je zločinným konstruktem putinovského režimu, nikoli přáním a vůlí do ní zavlečených národů. 

Dokud jsme jednotní, jsme neporazitelní! 
Пока мы едины мы непобедимы! Поки ми єдині, ми непереможні! 


LINE UP

Arnii (Gruzie) 
Dmitrievna (Ukrajina) 
Exhausted Modern (Česká Republika) 
mʊdʌki (Bělorusko) 
Tasya (Rusko) 

STALIN SPOT
Místo dekonstrukce kultu osobnosti a falešného osvoboditelství.
1955: vztyčení Stalinova pomníku – „Svému osvoboditeli – československý lid“
1962: stržení pomníku a kultu osobnosti
1990: po sametové revoluci vysílá pirátské rádio Stalin
1989-2022: spot pro skejtování a alternativní kulturu
2022: hudebníci z Běloruska, Ukrajiny, Ruska, Gruzie a České republiky na Stalinu

ARTWORK by Alexandr Martsynyuk

https://lunchmeatfestival.cz