V prostoru Letenské pláně se v sobotu 16. listopadu od 14:00 do 16:00 uskuteční demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii s názvem LETNÁ 2 – znovu za demokracii! Vzhledem k velkému počtu možných účastníků se plánuje posílení spojů MHD, ale je nutné počítat s případnými omezeními průchodnosti lokality. Doporučujeme pro další informace a instrukce sledovat informační kanály organizátora: aktuality na webufacebookový profil či informace přímo v FB Události.

Aktuální opatření související s demonstrací naleznete zde.

V informačním videu od organizátora k sobotní demonstraci se dozvíte:
– jak se na místo nejlépe dostat
– kde (ne)parkovat
– jaké sektory (a omezení) vzniknou na Letenské pláni
– kde budou k dispozici zdravotníci, jejich stany, WC, voda
– kde bude vyhrazený prostor pro rodiny s malými dětmi
– že bude na místě zhruba 200 dobrovolníků

Na červnovou demonstraci na Letenské pláni dorazilo přes 300 tisíc lidí. V současné době nelze s přesností odhadnout návštěvnost listopadové akce. Na zdraví a bezpečnost účastníků budou dohlížet desítky policistů, zdravotníků a dalších příslušníků IZS (antikonfliktní tým, krizový manažer záchranné služby…) i desítky dobrovolníků v reflexních vestách.

Doprava

Přístup na místo konání bude zajištěn prostřednictvím MHD. Přeprava individuální dopravou do oblasti Letné se z kapacitních důvodů nedoporučuje. Prosíme účastníky demonstrace, aby pro přesun na Letnou využívali všech dostupných variant vyznačených na níže uvedeném plánku (nejen těch nejbližších) a rozložili tak zátěž mezi jednotlivé zastávky MHD.

Informace DPP

Účastníkům této akce doporučujeme využít pro přepravu posílený provoz MHD, v místě akce nejsou žádné kapacity k parkování.

V rozsahu 12 – 20 hod. bude posílen provoz metra na všech třech trasách, doporučujeme výstup ve stanicích Hradčanská nebo Vltavská (v docházkové vzdálenosti na Letenskou pláň). Na Letenskou pláň se dostanete též tramvajovými linkami 1, 8, 12, 20, 25 a 26 do zastávky Sparta.

V provozu bude rovněž posilová tramvajová linka  číslo 31 (Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Sparta) a také linka číslo 36 (Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Sparta – Hradčanská – Dejvická).

V souvislosti s rozchodem účastníků po ukončení akce (přibližně v 16.00 hodin) může dojít ke krátkodobému omezení tramvajové dopravy na levobřežní komunikaci v úseku Klárov – Čechův most – Štefánikův most – Nábřeží Kpt. Jaroše.

Aktuální informace sledujte na dpp.cz

V případě vzniku problémů s ohledem na situaci, kdy stanice metra nebudou schopny kapacitně pobírat nápor návštěvníků, a to jak na vstupu tak výstupu, může DPP režim těchto stanic regulovat omezováním jejich přístupu (např. uzavřením pro vstup, výstup bude zachován), případně (v krajním případě) i jejich úplným uzavřením, tedy průjezdy vlakových souprav dotčenými stanicemi.

Jak se na Letnou nejlépe dostat – mapy:

Plánek Letenská pláň ke stažení zde.

Možnosti parkování zde.