Praha, 28. 7. 2017 – Radnice Městské části Praha 7 a její starosta Jan Čižinský hostili v tomto týdnu lídra teplické opozice Jakuba Mráčka, hlavního vyzyvatele matadora ODS Jaroslava Kubery. Politik absolvoval několikadenní stínování. Se starostou sedmé městské části zažil kompletní agendu včetně rady města, poptávkového řízení, inspekce čistoty ulic, tvorby mediálních výstupů i otevření Národního zemědělského muzea.

“Prahu 7 jsem si ke své stáži vybral proto, že zde vidím obrovskou ochotu řešit problémy lidí a neortodoxní, ale účinné postupy pro zlepšení města,” zdůvodňuje svou volbu Jakub Mráček, profesí stejně jako starosta Čižinský učitel a skautský vedoucí. “Jsem nadšený z pozornosti, kterou pan Čižinský věnuje seniorům sociálně potřebným. Inspirativní je pro mě také důslednost, se kterou řeší úklid a pořádek,” shrnuje Mráček své poznatky ze stáže.
Radnice Prahy 7 ročně poskytuje stáže zejména studentům práv a veřejné politiky. Poprvé se ale na Sedmičku přijel učit aktivní komunální politik. “Zájem černého koně příštích voleb v Teplicích potvrzuje, že Sedmička má co nabídnout nejen v Praze, ale také v městech po celé republice. Jak jsem pana Mráčka poznal, bude dobrým teplickým primátorem,” dodává starosta Jan Čižinský.