Hlavní město Praha uzavírá v pátek 19. 1. Libeňský most pro veškerou dopravu. Od jedné hodiny po půlnoci nebude most do odvolání průjezdný pro automobilovou dopravu a nebudou na něj smět ani tramvaje. Zůstane otevřený pouze pro pěší a pro cyklisty.

Podle vyjádření hl. m. Prahy k uzavření mostu dochází z rozhodnutí správce pražských mostů Technické správy komunikací, která k tomuto opatření přistoupila na základě prvních výsledků diagnostického měření Kloknerova ústavu. Podle nich je stav rámové konstrukce jednoho z mostů Libeňského soumostí havarijní. Stav Libeňského mostu je tak od dnešního dne oficiálně přeřazen do kategorie stavebního stavu mostu číslo VII ze sedmi možných stupňů. Právě tento stupeň označuje havarijní stav.

„Zastupitelstvo hl. m. Prahy přijalo 25. února 2016 usnesení, že Libeňský most má být urychleně opraven ve stávající šíři. Bohužel se od té doby nestalo vůbec nic, přestože most po poradě s památkáři bylo možné opravovat. Místo, kvůli kterému dochází k současné uzavírce, navíc není částí mostu, která má být památkově chráněna. Nachází se až „na souši“ a nepochybně jej bylo možné po konzultaci s památkáři opravit,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Oprava havarijního stavu potrvá minimálně tři týdny. Po tu dobu nesmí na Libeňský most automobilová ani tramvajová doprava.

Do konce měsíce má hlavní město obdržet kompletní zprávu Kloknerova ústavu s výsledky všech diagnostických měření, včetně detailní zprávy ke stavu hlavního mostu přes Vltavu. Z toho vyplyne konkrétní podoba dalších dopravních omezení na mostě a následných prací

Hlavní město zřídilo bezplatnou speciální telefonní informační linku pro všechny, kteří by chtěli získat bližší informace k uzavírce mostu. Je v provozu od dnešních 18 hodin a bude do odvolání k dispozici nonstop

Informační linka k uzavření Libeňského mostu: 800 100 991

Přinášíme vám přehled aktuálních objízdných tras MHD platný do soboty 20. ledna 2018, do 4:20 hod.

Z důvodu úplné uzavírky Libeňského mostu není v úseku Palmovka – Dělnická zajištěna náhradní doprava (pro pěší a cyklisty zůstává Libeňský most v provozu).
Zastávka Maniny je obsluhována pouze ve velmi omezeném rozsahu linkou číslo 156.

• Linky číslo 156 a 201 jsou operativně posilovány.
  • Linky číslo 1 a 25 (směr Hradčanská i směr Palmovka) odjíždějí u metra Vltavská z občasných zastávek na předmostí Hlávkova mostu.
    Změny tras tramvajových linek:
  • Linka číslo 1 je ve směru od Sídliště Petřiny vedena do zastávky Vltavská, a následně odklonem přes zastávky Štvanice, Těšnov, Florenc, Karlínské náměstí, Křižíkova, Urxova, Invalidovna, Palmovka (v Zenklově ulici) a dále pokračuje jako linka číslo 10 ve směru Sídliště Řepy.
  • Linka číslo 6 je vedena odklonem přes zastávky Špejchar, Sparta, Korunovační, Letenské náměstí, Kamenická, Strossmayerovo náměstí, Vltavská, Pražská tržnice, Tusarova, Dělnická a dále po své pravidelné trase.
  • Linka číslo 14 je vedena ze zastávky Výstaviště Holešovice, přes zastávky Výstaviště Holešovice, NádražíHolešovice, Ortenovo náměstí, U Průhonu, Dělnická a dále ve směru Spořilov.
  • Linka číslo 25 je vedena odklonem přes zastávky Vltavská, Štvanice, Těšnov, Florenc, Karlínské náměstí, Křižíkova, Urxova, Invalidovna, Palmovka a dále po své pravidelné trase.
  • Linka číslo 94 je vedena odklonem přes zastávky Dělnická, Tusarova, Pražská tržnice, Vltavská, Florenc,  Karlínskénáměstí, Křižíkova, Urxova, Invalidovna, Palmovka a následně po své pravidelné trase.

Uvedené opatření je platné do soboty 20. ledna 2018 (do 4.20 hodin).

Aktuální objízdné trasy MHD 2018.01.19.pdf