archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Letní školy Naproti pomáhají propojovat učitele a sociální pracovníky. Hlavně ale pomáhají dětem, které mohou být z různých důvodů ohrožené školním neúspěchem. Že společné učení může být radost, je vidět z fotografií z letní školy Naproti, která se uskutečnila na konci července 2022 na Sedmičce.

Programu se účastnilo 19 dětí nejen z partnerské ŽS TGM, paní učitelky Barbora Nováková a Anna Stejskalová, pracovníci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Dixie a dobrovolnice. Každý den se děti skupinově a individuálně doučovaly v předmětech, které nejvíce potřebovaly, učení ale bylo také zprostředkováno hravou formou a proloženo různými aktivitami, např. workshopem slam poetry, jazykovými hrami, expedicí Tajemný ostrov, sportem a hrami pro uvedení tématu dne. Hlavním cílem bylo pomoci dětem dohnat skluz v učení a podpořit jejich motivaci vidět v učení i zábavu (tedy učit se zábavnou a zážitkovou formou). 

    

Jak se zúčastnit?
Kontaktujte pracovníky NZDM Dixie, se kterým pořadatel Hodnotové vzdělávání Cyril Mooney na projektu Naproti spolupracuje celoročně.