V pondělí 29. června 2020 odstartuje program letní scény před kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí. Na vybrané pondělky od 16:30 hodin nabídne pestrý kulturní program: vystoupení kultovního souboru Teatr Novogo Fronta, nepřehlédnutelné postavy současné alternativní scény Básníka Ticho nebo třeba loutkovou pohádku podle K. J. Erbena s dřevěnými totemovými loutkami skupiny Vi.tvor. Vstupné je zdarma.

29. června • Teatr Novogo Fronta: ADEMENATO! / pantomima, fyzické divadlo

Magická hranice byla překročena. Vstupte s námi do světa 5D. Nevězte v nudné přítomnosti. Irina Andreeva a Matěj Kohout v rodinném představení o vlivu člověka na digitální vysílání, o budoucnosti, která je blíž, než si myslíme. Rodinné představení o vlivu člověka na digitální vysílání.

13. července • KALD DAMU: Pan Josef / loutkové divadlo

Pan Josef je jako Diego Maradona. Pan Josef je jako Michael Phelps. Pan Josef je jako Jiří Raška. Pan Josef má hlad. Loutková inscenace inspirovaná autorskými povídkami.

20. července • Stross Slam vol. 1 + special guest Básník Ticho / slam poetry a autorské čtení

Stross slam představí talenty vycházející, dosud neobjevené i ty, kteří projíždějí slamová pódia po celé ČR. Speciálním hostem odpoledne před svatým Antonínem bude nepřehlédnutelná postava současné alternativní scény – Básník Ticho.

27. července • Rozálie Havelková | Anežka Hessová | Ondřej Havelka | Roman Poliak: Rozladěné držky / koncert, performance, pohybové divadlo

Rozladěné držky vypráví naivní a trochu fantastický příběh o odchodu k cirkusu jako aktu puberťácké rebelie. Příběh o odvážném vykročení do neznáma, odvaze splnit si svůj sen a následné deziluzi. Scénická mixáž klasického indického tance kathak a flamenca obohacená o poetiku nového cirkusu, nonverbálního a loutkového divadla.

10. srpna • vi.TVOR: Dlouhý, Široký a Bystrozraký / loutková pohádka

Loutková pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký se hraje s dřevěnými totemovými loutkami, které jsou inspirované poetikou výtvarníka Zbyňka Sekala. „Šli dva, šli tři. Vlastně šli čtyři a ještě kůň k tomu. Šli dlouho, šli lesem. A kam došli? Do Železného zámku!“

17. srpna • Alice Prajzentová | Eliška Kremlová | Dagmar Plamperová | Josef Straka | Radek Fridrich / autorská čtení poezie

Autorská čtení autorů spjatých s Literárním Zarafestem v Děčíně a literárními večery v Městské knihovně v Praze. Tři skvělé básnířky a dva básníci na hodinu opanují prostor před svatým Antonínem.

24. srpna • Tereza Říčanová: O Černé paní / loutková pohádka

Divadelní představení Terezy Říčanové vyrobené z kartonové krabice. Příběh nebohé dívky Amálky, která několikrát málem zahyne, nakonec je však zachráněna a stává se úřadující královnou země. Loutkový horor! Přijďte se děsit i smát!

31. srpna • Stross Slam vol. 2 / slam poetry

Stross Slam vychází z platformy Cross Slam, která čtvrtým rokem prezentuje nové talenty na slamové scéně. Za tu dobu prošlo Crossem řada z dnes nejuznávanějších básníků a básnířek (Tukan – vicemistr ČR’17, Garcon – vicemistr ČR’18, Karin – vítězka Femislamu, Vidlák, Tim Postovid, a x dalších).

7. září • Geisslers Hofcomoedianten: Malé příběhy velkého hraběte / pouliční divadlo

Ctnosti i malichernosti hraběte Šporka, jednoho z největších mecenášů umění barokních Čech a zakladatele lázní Kuks, v pouličním představení s chůdami a živými loutkami. Podívaná pro celou rodinu!

21. září 16.00 • Sleď pod kožichem: RAW / loutkové divadlo

Člověk žijící / člověk umírající. Smrt, loutky a my.
„Co si dáte zahrát na pohřbu?“

Změna programu vyhrazena.  V případě špatného počasí se program ruší.

Pro další kulturní tipy na Sedmičce sledujte facebook.com/artdistrictpraha7.

Program ke stažení