Praha 7 dokončila obnovu fasády tradiční památky v srdci Letenských sadů.

Novorenesanční výletní restaurace z roku 1863 v letošním roce oblékla nový kabát. Restaurátorské práce zde v koordinaci s památkáři proběhly ve dvou etapách v první a druhé polovině roku. Letenský zámeček se během nich vrátil ke své původní barvě, tak jak jej ve stylu italských vil navrhl český architekt Vojtěch Ignác Ullmann, kterému na zámečku městská část v roce 2015 umístila pamětní desku.

„Oprava fasády Letenského zámečku je hotová. Mám radost, že se nám zatím daří každé volební období obnovit jednu památku, kterou má MČ Praha 7 svěřenou. V roce 2018 jsme dokončili kompletní rekonstrukci Vodárenské věže na Letné, za kterou jsme získali hned několik ocenění. Nyní chceme začít s přípravou rekonstrukce Hanavského pavilonu,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

Náklady na obnovu fasády Letenského zámečku, které vyšly na 5,3 mil. Kč bez DPH, budou pokryty z dotace hl. m. Prahy.