Největší závody v akrobatickém rock and rollu v Česku již po pošestnácté přivítá sportovní hala Královka na pražské Letné. V sobotu 5. října 2019 nabídne letenská hala vrcholnou sportovně kulturní akci, mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu LETENSKÝ POHÁR, která je v roce 2019 z pověření světové rock and rollové federace (WRRC) Mistrovstvím světa dívčích formací junior i senior 2019, Světovým pohárem juniorů 2019 a hlavní kategorii A.

Do Prahy se sjedou špičkoví sportovci akrobatického rokenrolu od kategorie juniorů až po královskou kategorii A. Celkem očekáváme účast závodníků z více jak patnácti zemí. K vidění budou formace i páry,“ komentuje Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu a dodává: „Během celého dne se divákům představí více než 900 sportovců z Francie, Polska, Ruska, Chorvatska, Maďarska, Německa, České republiky, Slovenska a dalších zemí.

V „královské“ kategorii A předvedou naši i světoví tanečníci ve svých sestavách 5-6 akrobatických figur, salt a rotací, propojených tanečními kroky. „I v kategorii A přivítáme na parketu absolutní světovou špičku. Tito tanečníci a tanečnice v kategorii A a předvádí skutečné vrcholné prvky akrobacie a nádhernou show. Jsme proto rádi, že je můžeme návštěvníkům představit v hlavní části večera. K vidění budou dvojná salta, gymnastické obraty ve výškách kolem pěti metrů, různé rotační figury – to vše na parketu!“ říká Jiří Hais.

Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o kvalifikaci na Mistrovství světa 2019, které se bude v listopadu konat v Moskvě.

Nádhernou show předvedou i dívčí formace v juniorské kategorii (do 14 let) i v „seniorské“ kategorii (nad 14 let). Na mistrovství světa formací se nominovaly čtyři české týmy v obou kategoriích. které se pokusí konkurovat skvělým výkonům ruských či maďarských formací, ale i dalším.

Děti do 15 let mají zajištěn celodenní vstup ZDARMA. Dětské vstupenky budou v září pro děti připraveny na festivalu sportu Sporťáček, na základních školách i na dalších akcích, které prezentují sport dětem. Pořadatelé se snažili uspokojit rostoucí zájem diváků o show akrobatického rock and rollu a letos v hledišti připravili okolo 1200 míst k sezení. Dospělí návštěvníci zaplatí v předprodeji na ČSAR 250,- Kč a na místě 500,- Kč.

Začátek akce je naplánován na 10 hodin, velké finále, ve kterém se utkají nejlepší sportovci, bude začínat v 19 hodin. Organizátorem soutěže je Taneční a sportovní klub SILUETA a Český svaz akrobatického Rock and Rollu. Soutěž probíhá za podpory městské části Praha 7, hlavního města Prahy a MŠMT.

Adresa místa konání:
Nad Královskou oborou 1080/51
Praha 7 – Bubeneč

Více informací naleznete na rokenrol.cz a na stránkách soutěže letenskypohar.cz.