Národní technické muzeum a Praha 7 roztočily ve čtvrtek 6. dubna 2023 na druhou sezonu opravený Letenský kolotoč. Děti i dospělí se na koních i v autíčkách mohou svézt až do října každý pátek, sobotu a neděli i o státních svátcích. Historická památka se nachází v Letenských sadech od roku 1894 a je unikátní díky koním potaženým pravou kůží.

„Nesmírně mě těší, že první sezóna ukázala, že velké úsilí o záchranu Letenského kolotoče mělo smysl a že zájem veřejnosti o kolotoč je mimořádný. Od 11. července do konce září 2022 se v něm svezlo 12 837 osob. Chtěl bych tedy popřát návštěvníkům kolotoče pěkné zážitky a ať si užijí atmosféru pražských atrakcí před sto lety, kterou kolotoč pamatuje,“ řekl Karel Ksandr, generální ředitel NTM.

„Těšíme se na první kompletní sezónu Letenského kolotoče a máme velkou radost, že se z pečlivě zrekonstruované památky definitivně stává tradiční místo setkávání a dětské radosti. Společně s Národním technickým muzeem na 4. září opět přichystáme speciální akci, která dětem i jejich rodičům a prarodičům zpříjemní začátek školního roku. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na jízdy zdarma a zábavný doprovodný program,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Druhou sezonu slavnostně zahájili místostarostka MČ Praha 7 Hana Třeštíková, ředitel NTM Karel Ksandr a starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský

LETENSKÝ KOLOTOČ 2023
od 6. 4. do 8. 10. s možností prodloužení do 29. 10. podle klimatických podmínek

duben, květen, září a říjen

pátek–neděle + státní svátky

pauza 13.00–14.00

červen, červenec a srpen

pátek-neděle + státní svátky

pauza 13.00–14.00

Vstupné na kolotoč činí 100 Kč na osobu.

Více na www.ntm.cz