Městská část Praha 7 svolala na pondělí 1. října jednání o lávce, která má vzniknout jako náhrada za loni zřícenou lávku do Troji. Účastníci jednání se shodli na tom, že lávka má být minimálně 4 metry široká.

Jednání na Úřadě MČ Praha 7 se zúčastnili starosta sedmé městské části Jan Čižinský, místostarosta Ondřej Mirovský, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, zástupci MČ Praha – Troja, Odboru dopravy Prahy 7, projektanta a investora.

Odbor dopravy Prahy 7 ve druhé polovině září zamítl výstavbu lávky 3,5 m široké z důvodu její nedostatečné šíře.

„Jsem velmi rád, že došlo k rychlé dohodě, která zabrání průtahům a umožní postavit bezpečnou lávku, na které se vyhnou pěší, cyklisté i rodiče s kočárky,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Spojení z Prahy 7 do ZOO, Botanické zahrady či napojení na místní cyklotrasy dělá z dané oblasti frekventované místo. Není možné, aby zde vznikla lávka užší než 4 metry. Je velice důležité, že se na rozšíření plánované lávky podařilo dohodnout,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský.