archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Celkem 5 869 Pražanů se zapojilo do květnové výzvy „Do práce na kole“. Společným cílem všech účastníků bylo ukázat, že cesta do práce může být strávena aktivně a navíc s pozitivními dopady na životní prostředí i sebe samé. Sedmá městská část byla na špici co do počtu zapojených cyklistů a pozadu nezůstali ani zaměstnanci Úřadu MČ Praha 7.

Do květnové výzvy „Do práce na kole“ se zapojilo devět pražských městských částí. Nejvíce cyklistů bylo z Prahy 7, Prahy 4 a Prahy 20.  Z  pražských středních škol byly nejaktivnější Střední průmyslová škola stavební v Dušní a Střední škola dostihového sportu a jezdectví. Zapojily se také dvě desítky pracovníků Úřadu MČ Praha 7. Nejaktivnější z nich do práce najezdili kolem 330 km.

Ačkoli výzva „Do práce na kole“ již skončila, není třeba kolo odkládat. Magistrát hl. m. Prahy prostřednictvím své cyklonavigace Na kole Prahou pořádá velkou letní cyklosoutěž. V termínu od 15. 7. do 15. 9. 2019 se můžete zapojit, navštívit zajímavá místa a získat některou z odměn. Podrobné podmínky soutěže naleznete na začátku července na www.cistoustopou.cz.