V pátek 7. června 2019 od 19:30 se v kostele sv. Antonína uskuteční koncert z duchovních skladeb českého skladatele doby vrcholného baroka Františka Ignáce Tůmy (1704-1774).

V podání sboru  A. V. Chorus a orchestru A. V. Consort pod vedením dirigenta Marka Štryncla (posluchačům vážné hudby dobře známého coby zakladatele a dirigenta souboru Musica Florea) zazní nejprve Tůmovy skladby pro zádušní liturgii, z nichž Lectiones ad officium defunctorum z roku 1746 bude uvedeno v obnovené světové premiéře, celý program pak zakončí oslavné Te Deum laudamus. Mezi zpěváky vystoupí jako čestný host uznávaný americký basista Mitchell Sandler. Koncert se koná s podporou Ministerstva kultury ČR i naší městské části, vstupné je dobrovolné.

Pro všechny, kteří toho večera předstoupí před posluchače, bude mít tato hudební událost ještě jeden významný rozměr: koncert je uspořádán v prvním roce výročí úmrtí bytostného muzikanta, sólového zpěváka, dlouholetého člena souboru Vagantes a amatérského hráče na barokní příčnou flétnu Jaroslava Berana (1957-2018). Budeme rádi, když se svou účastí připojíte k našemu poděkování za jeho život  a výjimečné dary, jimiž ho Bůh obdařil.

Koncert se koná s podporou Ministerstva kultury ČR i městské části Praha 7, vstupné je dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni!