V rámci Evropského týdne mobility pořádá Odbor dopravy MHMP odpoledne s názvem Kombinuj a jeď!, které se odehraje před Výstavištěm v sobotu 17. září 2022 od 13 do 18 hodin. Zastavte se a seznamte s novinkami i trendy v udržitelné dopravě. A již pošesté proběhne výzva Pěšky do školy s cílem zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.

ETM 2022_A5_leták_výstaviště program_2

Evropský týden mobility je iniciativa Evropské komise, která se koná každý rok od 16. do 22. září a vyzývá obce, aby se věnovaly udržitelné dopravě. Téma letošního ročníku je Better Connections (oficiálně Lepší dostupnost) se sloganem Kombinuj a jeď! (Mix & Move).

Celý program Evropského týdne mobility v Praze najdete na stránkách etm.praha.eu.

V rámci Evropského týdne mobility proběhne také výzva Pěšky do školy, letos již pošesté. Cílem této tradiční podzimní výzvy s podtitulem „Budeš se mnou chodit?“ je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Organizaci Pěšky městem, která výzvu zastřešuje, se podařilo do výzvy zapojit na 300 škol a týmů ze 157 měst napříč ČR. Do výzvy se mohly přihlásit celé školy, jednotlivé třídy nebo jen parta spolužáků či kamarádů. 240 škol a týmů se do projektu v roce 2022 zapojilo zcela poprvé, 60 zareagovalo na výzvu opakovaně. To v součtu představuje na 70 000 dětí, které nevyužijí „rodičovské taxi“, ale půjdou pěšky popř. částečně využijí veřejnou dopravu.