archivní článek, informace již nemusí být aktuální


Letos v září proběhne 2. ročník kampaně Pěšky do školy, kterou pořádá organizace Pražské matky. Školy, jednotlivé třídy i rodiče se mohou k účasti v kampani přihlásit již nyní. A proč? Protože některé věci zažijete jen venku, když jdete spolu pěšky, držíte se za ruku a můžete si třeba povídat. Vždyť společného času je tak málo… 


Ranní rituál

Ranní provoz před školami je pro děti nebezpečný. Tvoří se zde kolony aut, spěchající řidiči se snaží zaparkovat co nejblíže ke školním dveřím, děti vyskakují mezi manévrující auta. A přitom by stačilo jen málo, aby ranní rituál dostal zcela jiný rozměr a cesta do školy se stala zážitkem, kdy rodič a dítě mohou prožívat společné chvíle a sdílet radost z každodenních maličkostí.

Kampaň Pěšky do školy chce ve svém druhém ročníku upozornit na to, že cesty do školy jsou nevyužitou příležitostí, jak být spolu, objevovat svět a více se hýbat. „Pěší cesta do školy je výborná věc. Pokud dítě nejde samo, je to lepší pro vytváření vztahů. Cestou sdílí, jak se předešlý den mělo a co ho čeká. Je to cenný ventil pocitů a zároveň sdílení prožitků. Sociální vztahy napomáhají lepšímu psychickému zdraví dětí,“ říká PhDr. Ilona Špaňhelová, dětská psycholožka, sama matka čtyř dětí.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.

Kontakt:
Blanka Klimešová
koordinátorka projektu Pěšky do školy
blanka.klimesova@prazskematky.cz
Tel.: 777 813 934