archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Sedmá městská část se již poosmé připojí k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. V sobotu 2. dubna 2022 v 9 hodin se u Libeňského mostu sejdou dobrovolníci, kteří budou společně se zástupci radnice uklízet vytipované lokality.

„Jsme rádi, že se naši občané živě zajímají o stav veřejného prostoru. S jeho údržbou nám pomáhají už jenom tím, že nás včas upozorní, když někde vznikne nepořádek, nebo se sami aktivně zapojují do podobných úklidových akcí. Letos vyrážíme uklízet cesty pro pěší a vltavské břehy kolem Bubenského nábřeží. Jsme rádi, že se k akci Ukliďme Česko na Sedmičce přidávají také další skupiny, které se budou věnovat například úklidu Stromovky,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který má na starosti veřejný prostor a životní prostředí.

Sraz dobrovolníků je v 9 hodin u schodů na jižní straně Libeňského mostu. Doporučujeme vhodné oblečení na úklid a pevnou obuv. Připraveny budou pracovní rukavice a pytle na odpadky. Radnice ve spolupráci s úklidovou firmou 7U zajistí odvoz sesbíraného odpadu.

Zájemci o zapojení do úklidu organizovaného radnicí se mohou přihlásit v události na stránkách Ukliďme Česko: Ukliďme Bubenské nábřeží – (Praha 7 (městská část Praha)) – číslo akce 33313 | Ukliďme Česko (uklidmecesko.cz)

Občané mohou trvale přispívat k čistotě a pořádku v Praze 7 prostřednictvím celonárodního systému pro nahlašování občanských podnětů Zlepšeme Česko, který je součástí služby Mobilní rozhlas. Aplikaci pro hlášení nepořádku, černých skládek či poškozeného mobiliáře si můžete stáhnout na: www.zlepsemecesko.cz

 

Sraz účastníků úklidové akce