Na základě novely školského zákona, která vešla v platnost 1. ledna 2024, se letos významně mění systém podávání přihlášek i postup přijímacího řízení. Přinášíme vám základní přehled hlavních změn s odkazy na podrobné návody, které vám pomohou se v celém procesu co nejlépe zorientovat. Veškeré potřebné informace k přijímačkám na střední najdete na stránkách www.prihlaskynastredni.cz.

Radnice i základní školy sedmé městské části jsou připraveny podat pomocnou ruku rodičům, pro které je práce s elektronickými systémy obtížná či nedostupná. Základní školy pořádají informační schůzky, kde mohou rodičům v případě potřeby s přihláškami na střední pomoci. S dotazy se můžete obracet také na oddělení vzdělávání Úřadu MČ Praha 7.

Přijímací zkoušky nanečisto

Zároveň městská část, tak jako v minulých letech, připraví přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátých tříd opět dostanou příležitost otestovat si své znalosti, připravit se na nadcházející přijímací zkoušky bez stresu a získat představu, jak to bude probíhat naostro. Přijímačky nanečisto budou na radnici Prahy 7 probíhat v pěti dnech od 11. do 15. března 2024. Přihlašování bude probíhat během února. Podrobnosti budou zveřejněny na webu a facebooku Prahy 7 a prostřednictvím škol budou informováni také všichni rodiče deváťáků.

Základní informace k přijímacím zkouškám na střední školy

Přihlášky na střední školy se podávají od 1. do 20. února 2024. Podat bude možné přihlášku až na tři střední školy, přičemž si stanovíte pevné pořadí škol, na které se vaše dítě hlásí, podle svých priorit. Jednotné přijímací zkoušky se budou psát v řádných termínech 12. a 15. dubna 2024 v jedné ze škol, na kterou se hlásíte. Výsledky 1. kola budou zveřejněny 15. května 2024. V 1. kole bude obsazena většina míst na středních školách. Do 2. kola se budou hlásit pouze děti, které se v 1. kole nikam nedostaly nebo se vzdaly přijetí.

Nový způsob podání přihlášek

Letos lze podat přihlášku kompletně elektronicky, což je nejjednodušší a nejvíce doporučovaný způsob, ale podat ji bude nadále možné také v tištěné podobě.

K elektronickému podání přihlášek je třeba mít ověřenou elektronickou identitu (nejčastěji Mobilní klíč eGovernmentu či Bankovní identita, případně mojeID aj.). Informace o tom, co je elektronická identita, a návod, jak si ji zařídit, najdete ZDE.

Podrobný návod, jak na přijímačky na střední, se všemi termíny a důležitými informacemi najdete na stránkách www.prihlaskynastredni.cz.