Architekti představují vize, jak by mohl vypadat vestibul metra 21. století. Výjimečnou výstavu možných proměn stanice Nádraží Holešovice můžete přímo ve vestibulu metra shlédnout do 27. 7.

autor: Atelier bod architekti

Na další návrhy se můžete podívat zde.

Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, Prahou 7 a společnostmi Karlín Group a Ungelt Group vyzvaly architekty k vypracování studií, které ukáží, jak by mohl vypadat funkční a atraktivní vestibul metra a jakým dalším účelům může sloužit.

Proměna vestibulu právě této stanice byla zadáním organizátorů. Od jejího vzniku v osmdesátých letech se téměř nezměnila, její okolí působí neutěšeně a v budoucnu tuto lokalitu dle plánů hlavního města čeká výrazný rozvoj. Zároveň sousedí s vlakovým nádražím i několika stanicemi MHD, včetně terminálu pro autobusy mířící do Zoo v Praze-Tróji. Architekti zde navrhli například „předsálí zoologické zahrady“ s prodejem lístků, malé informační centrum nebo zapojili do stanice metra přepážku úřadu Prahy 7.