Městská část Praha 7 vás srdečně zve na zahájení výstavy obrazů Ivany Mrázkové, studentky Akademie výtvarných umění v Praze, která v Galerii na Miladě představí výběr svých prací s názvem V kapce vody. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu v 16.30 hodin v Galerii na Miladě (Informační centrum Milady Horákové 2). Výstava potrvá do 17. ledna 2020. Vstup volný.

Ivana Mrázková (*1995) je mladá malířka pocházející z Vysočiny, která momentálně dokončuje své studium na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě se věnuje především přírodě. Zobrazuje krajinu tak, jak jí vidí, cítí, vnímá a postupně poznává. Malé obrazy tvoří v plenéru přímo na místě, které zachycuje. Hlavní technikou je pro ni klasická olejomalba, ve které nachází spojení s historií a tradicí, ale zkoumá i nové možnosti, jak může dnešní doba prohloubit a obohatit pojetí krajinomalby.

V kapce vody
Poslední dobou se Ivana věnuje především tématu vody. Zachycuje její nekonečné podoby a neustálé proměny. Zkoumá její proudění a zákonitosti, které formují ráz krajiny kolem, ale ovlivňují i těla rostlin a živočichů, která voda z velké části utváří. V kapce vody se ukrývá bezpočet tajemství. Nese v sobě vzpomínky na řeky, kterými proplula; na vodopády, kterými proletěla; na páru, se kterou stoupala k nebi nebo na déšť se kterým se opět vracela na zem. A tato výstava vypráví příběhy některých těchto vodních dobrodružství.

ivana-mrazkova.cz
instagram.com/ivana.mrazkova