V pražských Holešovicích vybudoval Nadační fond Agora 7 komunitní zahradu Botanicula I, která se těší nejen velké oblibě seniorů i náhodných kolemjdoucích. Myšlenka vytvořit projekt se zrodila již v roce 2017, kdy se v Jankovcově ulici otevřelo volnočasové centrum pro seniory Přístav 7. Navazující projekt Botanicula II, který má nabídnout útočiště seniorům, dětem i sousedům z okolí na větší ploše – lze nyní možné podpořit formou crowdfundingu na platformě HitHit: Komunitní zahrada Botanicula II. 

Komunita Holešovic je nám blízká a proto ji chceme dopřát co největší pohodu. Na jaře příštího roku bychom rádi zrevitalizovali další část přilehlého pozemku, který bude navazovat na současnou zahradu a rozšíří smysluplné využití zeleně v okolí. Využití této části zahrady Botanicula II by mělo být edukativní a skladbou zahrady pestřejší,” říká Nikola Bitalová z Nadačního Fondu Agora 7.

Na ploše o 400 m2 se počítá s vysázením smíšených kultur tak, aby se zahrada co nejvíce přiblížila přírodě, kde se pohromadě vyskytují jednoletky, dvouletky trvalky. Nebude chybět zelenina, ovocné stromy a keře.

Budeme v zahradě pěstovat květiny, bylinky, zeleninu i ovoce, vyrábět drobnosti jako je vlastní zahradní lampion či hmyzí domeček. Chceme vytvořit další místo pro setkávání, jógu, relax i vzdělávání dospělých a dětí,” doplňuje Nikola Bitalová.


Agora 7 je nadační fond, který podporuje různorodé projekty zaměřené především na kvalitní život v seniorském věku. Aktivně spolupracuje s místními komunitami na Sedmičce jako je Charita Holešovice, Armáda spásy a Pečovatelské centrum Prahy 7. Podporuje místní komunitní život a snaží se propojovat společnosti a organizace, jejichž cílem je zplnohodnotnění volného času formou vzdělávání a kulturních aktivit. Nadační fond od svého vzniku v roce 2016 podporuje společnost Daramis.