Soutěž o nejlepší zpravodaj roku 2022 zná své vítěze a v konkurenci téměř tří set zpravodajů obsadil náš Hobulet první místo.

„Za nás hodnotitele naprostá jednička mezi letos přihlášenými zpravodaji. Zaujala nás grafika, texty i pestrost rubrik. Tomuto zpravodaji není co vytknout,“ řekla porotkyně Marie Machačová. Druhé místo získal Třeboňský svět, který vydává město Třeboň v Jihočeském kraji, třetí nejlepší je podle hodnotitelů Vysokomýtský zpravodaj, ten vydává město Vysoké Mýto v Pardubickém kraji.

Slavnostní vyhlášení se odehrálo 4. července 2023 na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle, cenu převzala šéfredaktorka Natalie Kolláriková. Do soutěže se letos přihlásilo bezmála 300 zpravodajů. Soutěž již podvanácté vyhlašuje Katedra politologie FF UP v Olomouci, Civipolis o.p.s., UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR a Angelus Aureus o.p.s.

Na slavnostním vyhlášení nechyběli tentokrát tvůrci všech oceněných zpravodajů či představitelé obcí a měst, které je vydávají. Za vyhlašovatele se udílení cen účastnili Tomáš Holub, biskup plzeňský, za Sdružení místních samospráv ČR jeho předsedkyně Eliška Olšáková, výkonná ředitelka Jana Přecechtělová a první místopředseda Oldřich Vávra, člen poroty Josef Kořenek z Angelus Aureus, o.p.s., starosta obce Velehrad Aleš Mergental a členové poroty Pavel Šaradín a Vojtěch Hasalík.