archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Šestimístná čísla na lampách pomáhají už mnoho let jak s identifikací místa poruchy veřejného osvětlení, tak i při záchraně lidských životů v krizových situacích.

  

V červnu loňského roku se správcem veřejného osvětlení v Praze stala společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s.. Nyní mohou Pražané oznamovat veškeré problémy s veřejným osvětlením na dispečinku těmito způsoby:

Vždy s popisem poruchy nahlaste číslo lampy uvedené na identifikačním štítku na stožáru VO. Výrazně tím urychlíte lokalizaci poruchy.

Identifikační štítky mají podobu malé plechové destičky s vyraženými čísly. Najdete je na sloupu lampy směrem do silnice, a to zhruba ve výšce 150 centimetrů. Každá lampa má přiděleno jedinečné, nezaměnitelné číslo, které se v případě zrušení lampy již dále nepoužije. Očíslované jsou lampy v Praze, ale například i v Ústí nad Labem, Liberci, Teplicích nebo v Podbořanech.

Toto číselné označení postupně převzaly i složky integrovaného záchranného systému. Pokud se tedy ocitnete v situaci ohrožující život nebo zdraví, kdy je potřeba záchranářům, policii nebo hasičům co nejlépe popsat místo, kde se momentálně nacházíte, vyhledejte nejbližší lampu veřejného osvětlení.

Více informací na Facebooku THMP