Ve středu 22. listopadu 2023 se v aule FZŠ umělecká konal slavnostní koncert k uctění památky a připomínky nedožitých devadesátých narozenin hudebníka, pedagoga a čestného občana Prahy 7 Pavla Jurkoviče.

Hudební skladatel, instrumentalista a zpěvák Pavel Jurkovič působil řadu let ve FZŠ Umělecká a stěžejním způsobem přispěl k systému rozšířené výuky hudební výchovy, který se ve škole využívá dodnes.

Na památku výjimečného pedagoga a člověka, který nejen v Praze 7 zanechal svou nesmazatelnou stopu, byla aula FZŠ Umělecká přejmenován na aulu Pavla Jurkoviče.

Mezi významnými hosty se vzpomínkového koncertu zúčastnili senátorka za Kyjovsko a Hodonínsko Eva Rajchmanová, starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský, starosta Starého Poddvora (rodné obce Pavla Jurkoviče) Ivo Padalík, ředitel FZŠ Umělecká Bohumil Kettner, předseda Společnosti Pavla Jurkoviče Martin Rudovský a dcera Pavla Jurkoviče Barbora Jurkovičová.

pěvecký sbor Radost Praha

V rámci programu vystoupili žáci hudebních tříd FZŠ Umělecká, dívčí komorní sbor Vokalion a dětský pěvecký sbor Radost Praha.