Na přelomu června a července tohoto roku proběhne v různých pražských lokalitách natáčení zahraničního akčního filmu „The Gray Man“ v produkci společnosti Netflix. Natáčení snímku, ve kterém hlavní role ztvární hvězdy Chris Evans a Ryan Gosling, zavítá také do Prahy 7. Ve dnech 3. – 6. 7. se budou natáčet velké akční scény v ulici Dukelských hrdinů. Na rozdíl od mnoha jiných zahraničních produkcí hrají ve filmu pražské lokace skutečně Prahu. Tedy si i přímo Praha 7 zahraje v hollywoodském velkofilmu.

S natáčením takto velkého akčního snímku jsou však nevyhnutelně spojena významná omezení. Upozorňujeme občany, že ulice Dukelských hrdinů bude v době natáčení kompletně uzavřena. Dílčí omezení se dotknou také okolních ulic. Po uvedené dny bude v ul. Dukelských hrdinů platit zákaz vjezdu motorových vozidel, kol i MHD. Naplánovány jsou objízdné trasy, nejbližší zastávky MHD budou v provozu na Strossmayerově nám. a Nádraží Holešovice. Do uzavřených oblastí budou moci s omezením vstupovat chodci, především pak rezidenti a pracující, kteří mohou být obsluhou požádáni o posečkání před vstupem do uzavřené lokality, než bude natočen ostrý záběr (vždy do 5 minut). Zejména pro starší a hůře pohyblivé osoby budou filmaři zajišťovat přepravu golfovými vozíky.

Pro držitele platného parkovacího oprávnění pro Prahu 7, přímo dotčené zábory pro filmové natáčení, bude nabídnuto náhradní parkování. V případě potřeby se obracejte na níže uvedené kontaktní údaje.

Vzhledem k charakteru filmu je třeba upozornit také na to, že bude při natáčení docházet k simulované střelbě, honičkám aut a jiným akčním prvkům. Tyto hlučnější scény budou natáčeny výhradně v čase 9:30 – 19:00 hodin.

Akce má příslušná povolení silničního správního úřadu Magistrátu hl. m. Prahy. MČ Praha 7 je s filmaři v kontaktu a řešíme opatření zmírňující zátěž pro obyvatele naší městské části. Natáčecí dny v ulici Dukelských hrdinů byly naplánovány na víkend, po kterém následují dva státní svátky, kdy řada lidí tráví čas mimo Prahu.

Velice děkujeme za vaše pochopení a trpělivost.

Podrobné informace o přijatých opatřeních a organizaci na místě natáčení najdete ZDE

Důležité kontakty

Infolinka k organizaci natáčení:  230 234 747

e-mail: lokacni@filmari-praha.cz

Dopravní omezení a objízdné trasy:

Změny tras tramvajových linek

Z důvodu filmového natáčení dochází od pátku 2. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do úterý 6. července 2021 (přibližně do 23.30 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice.

Změny tras tramvajových linek

• Linky číslo 6 a 94 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Vltavská a Pražská tržnice.
  • Linky číslo 17 a 93 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice odkloněny přes zastávky Vltavská, Pražská tržnice a Ortenovo náměstí.
  • Historická linka 43 je ve směru od Vozovny Střešovice ze zastávky Strossmayerovo náměstí odkloněna přes zastávky Vltavská, Těšnov, Florenc, Bílá labuť, Náměstí Republiky, Dlouhá třída do zastávky Čechův most, odkud pokračuje zpět směr Vozovna Střešovice.

Náhradní doprava není zavedena.