archivní článek, informace již nemusí být aktuální

19. ročník Evropského týdne mobility (ETM) proběhne i letos v tradičním termínu 16. – 22. září. Akce se zapojením široké veřejnosti, obcí a měst napříč celou Evropou podporuje využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón tak, aby byla posílena udržitelnost dopravy, ochrana životního prostředí a zejména kvalita ovzduší ve městech. Letošní téma „Bezemisní mobilita pro všechny“ odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem.

Výstava andělů – ROADPOL Safety Days
16.09.2020 11:00 – 13:00 hod., Zítkovy sady, Praha 2
Cílem celoevropské bezpečnostní akce ROADPOL Safety Days je snížit počet smrtelných dopravních nehod na nulu. Praha se již třetím rokem do projektu zapojí výstavou andělů, kteří symbolizují zemřelé osoby na pražských silnicích. Na zahájení výstavy promluví mimo jiné zástupci záchranných a bezpečnostních složek. Výstavu doprovodí živí andělé a taneční vystoupení studentů Pražské taneční konzervatoře a střední odborné školy, s.r.o. Více informací ke dnům bezpečnosti najdete na: www.roadpolsafetydays.eu

Snídaně na peróně – Do práce místo auta vlakem
17.09.2020 06:15-09:15 hod., Nádraží Praha-Čakovice, Praha-Kbely, Praha-Satalice, Praha-Kyje
Jednou za rok na čtyřech nádražích probíhá informační snídaně u kávy, štrúdlu a dalšího pečiva. Dozvíte se, co je nového v pražské železniční dopravě, k dispozici jsou informační materiály Pražské integrované dopravy. Akce tak láká cestující, aby místo auta použili veřejnou dopravu. Snídaně je tentokrát připravena přímo na peróně!

Den bez aut – Sousedská slavnost v Ondříčkově 
19.09.2020 10:00-18:00 hod., ul. Ondříčkova, Praha 3
Přijďte na Sousedskou slavnost v Ondříčkově, která se koná v rámci celopražského Dne bez aut. Akce má upozornit na nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspirovat k možným řešením pomocí různých aktivit na téma udržitelné dopravy, ale i udržitelného způsobu života vůbec. Podrobnosti zde.

Konference CARGOBIKE.LIVE – Městská logistika s využitím nákladních kol
23.09.2020  09:30-14:00 hod., CAMP, IPR Praha
Konference za účasti zástupců municipality, městských organizací a logistických firem představí budoucí podobu cyklo-logistického centra v Praze a ukáže aktuální možnosti dopravy zboží na elektorkolech jako řešení pro odlehčení nákladní dopravy v centru Prahy. Akce bude přístupná pro veřejnost. Kompletní program zde. Na akci je nutné se ZAREGISTROVAT.

Návštěvníkům se představí stánky městských organizací, jako je např. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Správa železnic, Dopravní podnik Praha, Průmyslová škola dopravní, ROPID – Pražská integrovaná doprava nebo odbor ochrany prostředí a odbor dopravy MHMP.


Podrobný program ETM 2020 je dostupný zde.

FB Událost Evropský týden mobility 2020