Praha 7  \  Kalendář  \  Výstavy  \  O létání a jiných snech

O létání a jiných snech

uvodni fotka

Svět mezinárodně uznávaného tvůrce, autora knih a ilustrátora Petra Síse je světem fantazie, velkých putování a dobrodružných cest, vzpomínek i snů. Výstava v DOXu s názvem O létání a jiných snech představí jeho pět autorských knih, které jsou úzce spjaty s tématem vnitřní a vnější svobody.

U příležitosti třicátého výročí sametové revoluce je tak výstava poselstvím, že svoboda jednotlivce je zásadní hodnotou, kterou nelze brát jako samozřejmost, a její pozvolné a nenápadné omezování představuje pro současnou společnost skutečné nebezpečí. Sís je autorem 26 knih pro děti a mládež, dále ilustroval více než 60 knih, natočil 26 animovaných filmů, věnuje se plakátu, výtvarným objektům, nástěnným malbám a realizacím ve veřejném prostoru. K těm nejznámějším patří mozaika pro newyorské metro či obří tapiserie na letištích v Praze, Dublinu a Kapském Městě. Výstavu můžete navštívit do 20. ledna.
www.dox.cz

od 12:00, Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7

30. 4.
30. 8.