archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Dožínky jsou ve slovanské lidové kultuře svátky sklizně, které se slaví na konci žní. Ministerstvo zemědělství tuhle radostnou událost připomíná dnem plným zábavy pro celou rodinu, který se uskuteční v sobotu 3. září 2022 od 10:00 do 18:00. Na Letenské pláni na vás budou čekat farmářské trhy, zemědělské stroje, přehlídka zvířat, bohatý program pro děti, workshopy a další.

V rámci pestrého programu se na Letné budou konat největší farmářské trhy v Praze. Své výrobky zde bude nabízet kolem stovky farmářů. Chybět nebudou ani zemědělské stroje a různé druhy statkových zvířat. Od slepic, králíků až po koně a skot. Na pořadu dne je i nahánění ovcí, králičí hop, divadlo s koňmi a přehlídka Kladrubských koní.

Děti si také přijdou na své. Najdete zde několik stanovišť se soutěžními úkoly, po jejichž splnění následuje štědrá odměna.

Mimo show a předvádění řemesel jsou připraveny také workshopy pro malé i velké návštěvníky.

Celou akcí bude diváky provázet folklórní hudba a muzikanti v krojích. V rámci pódiového vystoupení se můžete těšit například na skvělou kapelu Argema, která slaví své 40. výročí.

Vstup na celou akci je zdarma.