Dožínky jsou ve slovanské lidové kultuře svátky sklizně, které se slaví na konci žní. Ministerstvo zemědělství tuhle radostnou událost připomíná dnem plným zábavy pro celou rodinu, který se uskuteční v sobotu 3. září 2022 od 10:00 do 18:00. Na Letenské pláni na vás budou čekat farmářské trhy, zemědělské stroje, přehlídka zvířat, bohatý program pro děti, workshopy a další.

V rámci pestrého programu se na Letné budou konat největší farmářské trhy v Praze. Své výrobky zde bude nabízet kolem stovky farmářů. Chybět nebudou ani zemědělské stroje a různé druhy statkových zvířat. Od slepic, králíků až po koně a skot. Na pořadu dne je i nahánění ovcí, králičí hop, divadlo s koňmi a přehlídka Kladrubských koní.

Děti si také přijdou na své. Najdete zde několik stanovišť se soutěžními úkoly, po jejichž splnění následuje štědrá odměna.

Mimo show a předvádění řemesel jsou připraveny také workshopy pro malé i velké návštěvníky.

Celou akcí bude diváky provázet folklórní hudba a muzikanti v krojích. V rámci pódiového vystoupení se můžete těšit například na skvělou kapelu Argema, která slaví své 40. výročí.

Vstup na celou akci je zdarma.