archivní článek, informace již nemusí být aktuální

V sobotu 7. září 2019 proběhne na pražské Letenské pláni již třetí ročník akce Dožínky na Letné. Návštěvníci se mohou těšit na největší farmářské tržiště v Praze, program pro děti, prezentaci zemědělských svazů a také na ochutnávky českých a moravských vín. Akce bude doprovázena kulturním programem v podobě divadelních vystoupení a hudby skupin Jamaron a Slapdash.

Pro děti bude připraven foto koutek, projížďky na koních a malování na obličej. Po celou dobu trvání akce bude umožněn vstup do Národního zemědělského muzea zdarma a do Národního technického muzea za symbolických 50,- Kč (v rámci Dnů evropského dědictví). Na Letenské pláni bude i Region Fest, kde bude probíhat prezentace značky Klasa, kuchařská show a další. Na své si přijdou také milovníci živých zvířat. V centrálním prostoru bude postaveno kolbiště, kde je pro návštěvníky připraveno nahánění ovcí, show mini koní a také pohádka na koních.

Tradice slavení Dožínek pochází ze slovanské lidové kultury, kdy se jednalo o svátky sklizně. Letenské Dožínky na tuto tradici ve zmodernizované podobě navazují. Hlavním cílem Dožínek na Letné je podpora a propagace zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradice, historie a také edukace zejména dětí i široké veřejnosti. Více informací o akci naleznete na dozinkynaletne.cz nebo na facebookové stránce události.

 

Hlavním organizátorem akce je Ministerstvo zemědělství a Zařízení služeb Ministerstva zemědělství.