Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, kanalizace, vodovodu, vozovek i chodníků na Bubenském nábřeží dochází od pondělí 26. září 2022 do čtvrtka 15. prosince 2022 k dočasnému přerušení provozu tramvají. Dopravní omezení se týkají také automobilové dopravy na Bubenském nábřeží. Více informací o uzavírkách a objízdných trasách najdete níže v článku.

V rámci stavby dojde ke změně konstrukce tramvajové trati. Místo současných velkoplošných panelů bude trať zřízena na betonové desce s pružným upevněním kolejnic a s asfaltovým povrchem. Stejná technologie je již použita například v ulici Komunardů nebo mezi Vltavskou a Argentinskou. Tím dojde k propojení obou nedávno zrekonstruovaných úseků. Zastávky Holešovická tržnice budou v obou směrech nově řešeny jako bezbariérové.

Stavební práce jsou koordinovány s dalšími činnostmi, zejména stavbou lávky přes Vltavu, rekonstrukcí kanalizace, vodovodu, přestavbou křižovatky Bubenské nábřeží – Argentinská či výměnou povrchu vozovek a chodníků.

Změny tras tramvajových linek

·         Linky číslo 1 a 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.

·         Linka číslo 6 je ve směru od Kubánského náměstí ze zastávky Vysočanská prodloužena přes zastávky Kolbenova a Hloubětín do obratiště Lehovec.

·         V úseku Palmovka–Vysočanská je provoz linky číslo 6 posílen.

·         Linka číslo 12 je ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov.

·         Linka číslo 14 je ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky:

·         Vltavská v obou směrech na předmostí Hlávkova mostu,

·         Palmovka ve směru do centra v Sokolovské ulici.

Pro cestu do oblasti Holešovic doporučujeme využít přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Náhradní doprava

·         V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Maniny – Vltavská – Strossmayerovo náměstí.

·         Zastávky linky X25:

o    Maniny – nástupní: v zastávce tramvají

o    Dělnická: v Dělnické ulici, přibližně 75 metrů za křižovatkou s ulicí Komunardů

o    Argentinská: v Argentinské ulici, v zastávce autobusové linky 156 směr OC Stromovka

o    Vltavská: na nábřeží Kapitána Jaroše, v zastávce autobusové linky 156 směr OC Stromovka

o    Strossmayerovo náměstí: v ulici Dukelských hrdinů, v zastávce autobusové linky 156 směr OC Stromovka

o    Vltavská: na nábřeží Kapitána Jaroše, v zastávce autobusové linky 156 směr Nádraží Holešovice

o    Holešovická tržnice: v Jateční ulici, za křižovatkou s ulicí U Garáží

o    Tusarova (do 8. října 2022): v Jateční ulici, přibližně 40 metrů za křižovatkou s ulicí Komunardů

o    Dělnická (od 9. října 2022): v zastávce tramvají

o    Maniny – výstupní: v zastávce tramvají

Změny v zastávkách autobusů

Pro linku 156 se zřizují zastávky:

·         Dělnická (směr OC Stromovka) – v Dělnické ulici, přibližně 75 metrů za křižovatkou s ulicí Komunardů

·         Tusarova (směr Nádraží Holešovice) pouze od 4. října 2022 do 8. října 2022 – v Jateční ulici, přibližně 40 metrů za křižovatkou s ulicí Komunardů

Leták k dprovozu MHD

Automobilová doprava

V průběhu stavebních prací je třeba na místě počítat s  dopravními omezeními také pro automobilovou dopravu, především v okolí křižovatky Bubenské nábř. – Argentinská. V úseku Negrelliho viadukt – Komunardů je automobilový provoz zachován v režimu 2 + 2 jízdní pruhy. Doprava jedoucí z Hlávkova mostu je na Bubenském nábřeží převedena přes tramvajovou trať k zástavbě a dále vedena do ul. Argentinská. Doprava jedoucí po nábřeží Kapitána Jaroše je na Bubenském nábřeží převedena přes tramvajovou trať a dále vedena ul. Za Viaduktem a U Topíren do ul. Argentinská. Tato trasa je určena pouze pro vozidla nepřesahující šířku 2,25 m. Bubenské nábřeží podél pražské tržnice je uzavřeno.

Prosíme řidiče, kteří jedou z nábřeží Kapitána Jaroše , aby se zbytečně nepokoušeli přeřazovat z levého pruhu do pravého. Byť se levý pruh dle značení zdánlivě vrací zpátky, dostanete se tudy do ul. Argentinská (viz popis výše).

Z důvodů změn vedení osobní i náhradní autobusové dopravy a z důvodů zřízení dočasných zastávek bude v některých úsecích platit dílčí zákaz zastavení.

Prosíme, věnujte pozornost dopravnímu značení v dotčených místech.

Omezení pro pěší

Pěší doprava na nábřeží bude vyloučena v úseku Argentinská – Komunardů. Pro přístup do Pražské tržnice bude možné využívat vstupy z Argentinské či Jateční ulice.