Z důvodu vložení kolejových přejezdů pro dočasný jednokolejný provoz v souvislosti se stavbou Štvanické lávky dochází od soboty 15. ledna 2022 do pátku 21. ledna 2022 k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Vltavská – Dělnická. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X25.

Změny tras tramvajových linek

• Linky číslo 1 a 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.
  • Linka číslo 6 je přibližně od 6.15 hodin do 21.30 hodin ve směru z centra ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská.
  • Linka číslo 12 je ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov.
  • Linka číslo 14 je ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizuje se zastávka Vltavská v obou směrech na předmostí Hlávkova mostu.

Pro cestu do oblasti Holešovic se doporučuje využít přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Náhradní doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 na trase Strossmayerovo náměstíVltavskáPražská tržniceManiny.

Zastávky linky X25:

• Maniny – nástupní: v zastávce tramvají
  • Tusarova: v zastávce tramvají
  • Pražská tržnice: na Bubenském nábřeží, před vjezdem do Pražské tržnice
  • Vltavská: na nábřeží Kapitána Jaroše, v zastávce autobusové linky číslo 156
  • Strossmayerovo náměstí: v ulici Dukelských hrdinů, na úrovni zastávky tramvají od Nábřeží Kapitána Jaroše
  • Vltavská: v zastávce tramvají u metra
  • Pražská tržnice: v Jateční ulici za křižovatkou s ulicí U Garáží
  • Dělnická: v zastávce tramvají